Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Porównanie stacja klimatyzacji i zestaw mobilny do klimatyzacji i chłodnictwa 0
Porównanie stacja klimatyzacji i zestaw mobilny do klimatyzacji i chłodnictwa

Podstawową różnicą pomiędzy stacją klimatyzacji a mobilnym zestawem do klimatyzacji jest budowa. Stacja klimatyzacji posiada zintegrowane podzespoły umieszczone w jednej wspólnej obudowie, których praca oraz funkcje zostały zautomatyzowane. Zestaw mobilny do obsługi klimatyzacji samochodowej to komplet urządzeń takich jak znajdują się w stacji klimatyzacji, lecz występujących bez obudowy, których obsługa jest manualna.

Jakie czynności wykonuje stacja klimatyzacji

Stacja klimatyzacji wyposażona jest w panel sterowania posiadający zawory oraz analogowe manometry chłodnicze. W stacjach w pełni automatycznych możemy się spotkać z elektronicznym wyświetlaczem, który wyświetla wskazania ciśnień roboczych układu i nie posiada zaworów serwisowych, ponieważ cały cykl obsługi układu klimatyzacji wykonywany jest automatycznie według zaprogramowanych czynności w bazie danych pojazdów.

stacje klimatyzacji

W stacjach klimatyzacji półautomatycznych serwisant kolejno przechodzi do kolejnego cyklu menu oraz ręcznie ustawia ilość odzyskiwanego oraz napełnianego czynnika chłodniczego. Ręcznie również poprzez otwarcie zaworu odzyskuje i napełnia olej do układu.

menu stacji klimatyzacji automatycznej

W automatycznych stacjach klimatyzacji samochodowych rola serwisanta ogranicza się do wyboru marki, modelu oraz silnika pojazdu w bazie danych wyświetlanych się na ciekłokrystalicznym panelu. Po dokonaniu wyboru pojazdu cały proces wykonany zostaje wykonany automatycznie.

menu stacji klimatyzacji półautomatycznej

Jakie czynności możemy wykonać zestawem mobilnym do obsługi klimatyzacji

Zestaw mobilny składa się z poszczególnych elementów, które w trakcie poszczególnych czynności obsługi układu klimatyzacji należy przepinać. Zestaw składa się z takich elementów jak manometry chłodnicze, pompa próżniowa, waga chłodnicza, węże serwisowe, stacja odzysku czynnika chłodniczego, zestaw azotowy, separator oleju itp. Podczas obsługi w zależności od wykonywanej czynności połączamy do układu odpowiednie urządzenia.

Stacje klimatyzacji głównie są stosowane stacjonarnie w serwisach samochodowych, natomiast zestawy mobilne do obsługi klimatyzacji lepiej sprawdzają się w pracy w terenie u klienta. Przed wyborem urządzenia z jakiego będziemy używać należy zweryfikować, czy większość napraw będziemy wykonywać stacjonarnie, czy u klienta.

zestawy mobilne do chłodnictwa i klimatyzacji

Co wybrać stacje klimatyzacji, czy mobliny zestaw do obsługi klimatyzacji

Ceny urządzeń mogą być porównywalne. Natomiast jeśli poszukujemy urządzenia wyłącznie do samego napełnienia układu klimatyzacji tańszym rozwiązaniem okaże się najprostsza konfiguracja zestawu mobilnego. Należy pamiętać, że samo napełnienie jest efektem końcowym obsługi układu klimatyzacji i nie wystarczającym.

Więcej szczegółowych informacji na temat stacji klimatyzacji oraz zestawów mobilnych znajduje się w sklepie Mastermot w odpowiednich kategoriach produktów.

Gdzie kupić stacja klimatyzacji i zestaw mobilny do klimatyzacji i chłodnictwa

Firma Master Mot jest bezpośrednim importerem stacji klimatyzacji oraz zestawów do napełniania klimatyzacji. Przy zakupie przeprowadzamy profesjonalne szkolenia oraz służymy poradami technicznymi. Nasza wiedza praktyczna poparta jest wieloletnim doświadczeniem w serwisie oraz naprawie samochodowych układów klimatyzacji.   

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl