Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Jak płukać układ klimatyzacji, czyli instrukcja obsługi maszyny do płukania układu klimatyzacji samochodowej 0
Jak płukać układ klimatyzacji, czyli instrukcja obsługi maszyny do płukania układu klimatyzacji samochodowej

Co raz częściej słyszy się o konieczności płukania układu klimatyzacji samochodowej. Dlaczego tak się dzieje? Niektórzy posądzają serwisy i jakość oferowanych usług, ale najczęściej winowajcą są kompresory, które są wytwarzane z co raz słabszych materiałów. W efekcie końcowym kompresory klimatyzacji samochodowej zaczynają produkować opiłki, które dostają się do układu klimatyzacji samochodowej. Proces ten często nazywany jest zatarciem się kompresora. Gdy dojdzie już do takiej sytuacji bezwzględnie przed wymianą kompresora na nowy i innych elementów układu, w których mogą znajdować się opiłki, należy dokonać płukania układu klimatyzacji samochodowej.

Jak wypłukać układ klimatyzacji samochodowej

Do wykonania płukania układu klimatyzacji samochodowej należy posiadać odpowiedni sprzęt, czyli maszynę do płukania układu klimatyzacji, my pokażemy proces płukania układu na płukance 2l. Oprócz sprzętu musimy mieć płyn do płukania układu klimatyzacji, czysty filtr do urządzeń płuczących oraz trochę teorii, którą postaramy się teraz uzupełnić.

Film instruktażowy z płukania układu klimatyzacji samochodowej

Poniżej film instruktażowy z płukania sztucznego układu klimatyzacji samochodowej.

Warto mieć na swoim serwisie maszynę do płukania układu klimatyzacji

Układ klimatyzacji samochodowej poddajemy płukani gdy dojdzie do zawilgocenia układu lub co jest częstsze do zatarcia się kompresora klimatyzacji. Tak jak już wcześniej było wspominane dochodzi do tego co raz częściej z pewnością zjawisko to będzie się nasilać, szkoda odsyłać klientów do konkurencji jeżeli samodzielnie można podjąć się płukania układu klimatyzacji. Z pewnością koszty poniesione na maszynę do płukania układu klimatyzacji szybko się zwrócą.

Zachęcamy do zadawania pytań w komentarzach, albo dzwoniąc do nas.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl