Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Klimatyzacja postojowa do ciężarówki włoskiej firmy Autoclima 0
Klimatyzacja postojowa do ciężarówki włoskiej firmy Autoclima

Z początkiem każdego sezonu letniego sprzedawcy w naszej firmie spotykają się z zapytaniami o koszt oraz montaż klimatyzacji postojowych. Ostatni montaż, o którym chciałbym wspomnieć, to klimatyzator postojowy Fresco, włoskiej firmy Autoclima o wydajności 900 W, więc bardzo przyzwoite urządzenie, jak na wydajności klimatyzacji postojowych. Wydajność klimatyzacji postojowej jest ograniczona pojemnością akumulatorów. Należy pamiętać, że klimatyzacja postojowa musi pracować przez całą przerwę kierowcy, więc minimum 8 godzin. Wobec takich wymagań, nie jest możliwe zastosowania układów dużej mocy, ponieważ akumulatory zostałyby rozładowane w bardzo krótkim czasie. Wydajność 900 W jest optymalna do montażu w kabinie samochodu ciężarowego.

klimatyzacja postojowa do ciężarówki>

Regulacja temperatury w klimatyzacji postojowej Autoclima

Nowoczesna konstrukcja oraz regulacja zarówno panelem sterowania jak i pilotem stwarza dogodne warunki i komfort dla kierowcy.

Przygotowanie do montażu klimatyzacji postojowej do ciężarówki

Jak zawsze i w tym przypadku proces montażu rozpoczyna się od dokładnego pomiaru i dopasowania urządzenia do kabiny pojazdu. Na początek ustalenie umiejscowienia części zewnętrznej, czyli skraplacza, uwzględniając już na tym etapie orientacyjne miejsce parownika. W każdej kompletacji jest określona długość przewodów czynnika chłodniczego i w tym zakresie należy się zmieścić uwzględniając wszystkie elementy uniemożliwiające montaż w danym miejscu. Może się zdarzyć, że wstępnie zaplanowane miejsce montażu, na późniejszym etapie zostanie wyeliminowane ze względu na budowę kabiny i brak możliwości instalacji klimatyzatora postojowego.

klimatyzacja postojowa do ciężarówki

Montaż klimatyzatora postojowego krok po kroku

Po dopasowaniu elementów i wyznaczeniu miejsca montażu elementów klimatyzatora zostaje zamontowany moduł skraplacza. Następnie szczegółowo odmierzone zostają otwory montażowe, mocowania parownika z uwzględnieniem przewodu zawierającego węże czynnika chłodniczego.

Po wykonaniu montażu skraplacza został wykonany otwór, którym zostały przeprowadzone węże czynnika chłodniczego i przewody elektryczne.

klimatyzacja postojowa do ciężarówki

Następnie po uwzględnieniu przetłoczeń oraz elementów konstrukcyjnych kabiny zostaje zainstalowana część wewnętrzna czyli parownik klimatyzatora. Parownik zostaje zainstalowany na tylnej ścianie kabiny, nad łóżkiem, gdzie jego wydajność oraz dostęp do panelu sterowania będzie najdogodniejszy.

Następnymi czynnościami, które muszą wykonać instalatorzy to przeprowadzenie i podłączenie przewodów elektrycznych zasilających klimatyzator. Napięcie zostaje doprowadzone bezpośrednio z akumulatorów.

klimatyzacja postojowa do ciężarówki

Test zamontowanego klimatyzatora postojowego

Po zakończeniu montażu klimatyzatora należy przeprowadzić test szczelności za pomocą zestawu azotowego. Układ okazuje się szczelny więc zostaje wykonana próżnia. Wystarczający czas wykonania próżni to piętnaście minut. Następnie zostaje napełniony układ czynnikiem chłodniczym w ilości określonej przez producenta.

klimatyzacja postojowa do ciężarówki

Po wykonaniu wszystkich czynności związanych z montażem pozostaje tylko załączenie klimatyzacji i sprawdzenie poprawności ich działania. Klimatyzator postojowy działa poprawnie, co potwierdza odpowiedni dobór urządzenia oraz prawidłowość wykonanego montażu.

Gwarancja udzielona na klimatyzator oraz montaż upewnia klienta w jego trafnym wyborze zarówno klimatyzacji jak i firmy, której powierzył zlecenie. Montaż przeprowadzono na serwisie Master Mot w Krakowie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl