Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Montaż klimatyzatora samochodowego elektrycznego 24V na MAN TGL 0
Montaż klimatyzatora samochodowego elektrycznego 24V na MAN TGL

W każdej firmie oczywiście liczą się koszty więc ich analiza w każdej płaszczyźnie funkcjonowania firmy jest bardzo istotna. Uwzględniając analizę sumy kosztów urządzenia, jego montażu, prawdopodobieństwa wystąpienia usterki jego wydajność oraz miejsce, do którego jest przystosowany wpłynęło na wybór klimatyzatora elektrycznego firmy Arctic. Wybrany model klimatyzatora to Arctic COOL 300EC 24V.

Szybki montaż klimatyzatora samochodowego na MAN TGL

Pierwsza rzecz jaką uwzględniono to czas montażu i jego łatwość, czyli również możliwość samodzielnego montażu klimatyzatora dachowego bez specjalnych kwalifikacji montera. Czas montażu jest ograniczony do czynności zamontowania modułu klimatyzatora na dachu oraz podpięcia przewodów zasilających z akumulatorów. Cały montaż trwa zaledwie kilka godzin.

Man TGL po montażu klimatyzatora dachowego Arctic

Trwałość klimatyzatora samochodowego elektrycznego Arctic

Kolejną istotną rzeczą jest trwałość konstrukcji klimatyzatorów elektrycznych Arctic. Ich ogromną przewagą jest to, że nie posiadają elementów występujących w klimatyzatorach tradycyjnych napędzanych od silnika. Klimatyzator elektrycznym nie posiada wspornika kompresora, sprzęgła oraz cewki kompresora, paska napędzającego sprężarkę czy gumowych węży czynnika chłodniczego, czyli wszystkich najbardziej awaryjnych elementów występujących w klimatyzacjach tradycyjnych napędzanych silnikiem. O trwałości klimatyzatorów samochodowych Arctic świadczy również dłuższa gwarancja na urządzenia.

Klimatyzator Arctic COOL 300EC

Montaż na dachu klimatyzatora samochodowego Arctic

Miejsce usytuowania klimatyzatora również jest najlepszym z możliwych, czyli na dachu. Stąd najkorzystniej chłodne powietrze opada, równomiernie rozprowadzane po całej kabinie maksymalizując komfort kierowcy.

Arctic COOL 300EC

Wydajność klimatyzatora samochodowego

Wreszcie sama wydajność urządzenia posiadającego wydajność niemal 3kW sprawia, że duży zapas mocy pozwala na rezerwę w największe upały.

Szybki montaż klimatyzatora samochodowego Arctic na dachu MAN TGL

Sam montaż urządzenia przebiegł sprawnie, szybko i bezproblemowo. Nie wymagał dodatkowych nakładów, co było pozytywne pod kątem czasu i kosztów.

Przed rozpoczęciem montażu należało rozplanować położenie klimatyzatora z uwzględnieniem przetłoczeń na dachu, profili wzmacniających dach oraz wyśrodkowania urządzenia względem kabiny.

Po wykonaniu pomiarów należało wyciąć otwory przepływu powietrza oraz śrub montażowych oraz zabezpieczyć przed korozją krawędzie wykonanych otworów.

Następną czynnością było dokładne pokrycie klejem maty uszczelniającą w celu dokładnego uszczelnienia.

Kolejno poprowadzono instalację elektryczną, która została pociągnięta prawym słupkiem i doskonale zamaskowana osłoną tapicerki.

Kabina samochodu była wyposażona w owiewki, które zostały zdemontowane do montażu. Górna owiewka posiadała fabryczne wycięcie na klimatyzator, co ograniczyło ilość pracy.

Klimatyzator dachowy elektryczny MAN TGL

Montaż samodzielny lub w serwisie klimatyzacji

Montaż klimatyzatora Arctic COOL 300EC 24V wykonał serwis Master Mot w Krakowie. Montaż przebiegł sprawnie bez żadnych utrudnień czy komplikacji wg wcześniejszych założeń.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl