Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Klimatyzator do koparko - ładowarki CAT 434f 1
Klimatyzator do koparko - ładowarki CAT 434f

Klimatyzator do koparko ładowarki cat 434F - montaż

Klimatyzatory elektryczne firmy Arctic znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, między innymi w maszynach budowlanych. Doskonale sprawdzają się w takich maszynach jak koparko ładowarki. Klimatyzator do maszyn budowlanych

Jak każdy montaż, należy rozpocząć od szczegółowych oględzin kabiny. Podstawowe informacje o konstrukcji kabiny pozwalają na dobór klimatyzatora oraz zaplanowanie wszystkich etapów montażu. W przypadku koparko-ładowarki cat 434F ustalono, że zostanie zamontowany klimatyzator dachowy o konstrukcji kompaktowej, czyli całość znajduje się w jednej obudowie umieszczonej na dachu kabiny operatora. Konstrukcja dachu miała kształt stożkowy, co wymagało wykonania podstawy pozwalającej na płaski montaż klimatyzatora. Należało również wykonać kanały powietrzne pomiędzy klimatyzatorem, podstawą oraz podsufitką. Dach kabiny pokrywa ozdobna osłona wykonana z tworzywa sztucznego, w której należało wykonać otwór na klimatyzator.

Klimatyzator do koparko-ładowarki Arctic - zalety

Klimatyzator do koparko ładowarki

Konstrukcja klimatyzatora do koparko-ładowarki posiada wiele zalet. Począwszy od napędu akumulatorowego po kompaktową i bezawaryjną konstrukcję.

Umieszczenie całego klimatyzatora w jednej obudowie na dachu sprawia, że montaż urządzenia jest prosty i szybki. Dzięki takiej lokalizacji rozprowadzenie chłodnego powietrza jest równomierne i naturalne.

Konstrukcja klimatyzatora do koparko-ładowarki CAT 434F

Klimatyzator Arctic 300EC jest urządzeniem przeznaczonym do pracy w bardzo ciężkich warunkach. Dzięki zastosowaniu napędu kompresora silnikiem elektrycznym i umieszczeniu w jednej obudowie, klimatyzator nie posiada awaryjnych podzespołów, które występują w tracycyjnych klimatyzatorach z napędem silnikowym. Klimatyzatory Arctic nie posiada sprzęgła sprężarki, paska klimowego, koła pasowego, czy długich przewodów prowadzonych ze sprężarki do klimatyzatora. Wszystkie elementy takie jak sprężarka z silnikiem, skraplacz, parownik znajdują się w module dachowym.

Klimatyzatory do pojazdów i maszyn Arctic

Firma Arctic posiada gamę klimatyzatorów z napędem elektrycznym zasilanych napięciem: 12V, 24V, 230V o konstrukcji kompaktowej oraz split - dwuczęściowej. Klimatyzatory Arctic znajdują zastosowanie w pojazdach, kabinach operatorów, maszynach budowlanych, maszynach rolniczych, pojazdach szynowych czy łodziach.

Montaż klimatyzatora do koparko-ładowarki CAT 434F przebiegł sprawnie i bez niespodzianek. Instalację urządzenia wykonał serwis firmowy Arctic.Klimatyzator do koparko-ładowarki

Serwis Arctic specjalizuje się w montażu klimatyzatorów oraz agregatów chłodniczych. Jednym z ostatnich montaży była instalacja klimatyzatora Arctic COOL 300EC 12V w koparko ładowarce Caterpillar CAT 434F.

Komentarze do wpisu (1)

24 czerwca 2019

Witam, jak sie sprawdza w praktyce taki klimatyzator? chetnie zlece montaz takiego osprzetu na koparko ladowarce Cat 428e.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl