Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Darmowa dostawa za 0 zł

przesyłki za 0 zł

Warto przeczytać

warto przeczytac

Materiały do pobrania

Materiały do pobrania

 

Klimatyzator dachowy COOL 300EC 12V

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 10 480,00 zł 10480.00
Cena netto: 8 520,33 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.85714
Producent: Arctic
Kod produktu: 006648

Opis

Klimatyzator sprężarkowy Arctic zasilany jest akumulatorem 12V. Dachowy klimatyzator kompaktowy z zasilaniem elektrycznym przeznaczony jest do samochodów ciężarowych, busów, maszyn budowlanych i rolniczych, pojazdów szynowych oraz wszędzie tam, gdzie występuje zasilanie 12V.

Klimatyzator elektryczny Arctic COOL 300EC 12V nie wymaga montażu kompresora przy silniku. Niejednokrotnie całkowicie uniemożliwiało to montaż, gdy silnik nie był przygotowany do montażu wspornika lub nie przewidywał dodatkowego koła na napęd paska sprężarki.


Klimatyzacja elektryczna 24V

zalety klimatyzatora dachowego Arctic COOL 300EC 12V

- kompaktowa budowa klimatyzatora samochodowego
- duża wydajność
- łatwy i szybki montaż klimatyzatora dachowego Arctic wpływa na obniżenie kosztów
- klimatyzator elektryczny jest uniwersalny - sprężarka zespolona z silnikiem elektrycznym jako monoblok w jednolitej obudowie na dachu
- mała waga urządzenia chłodniczego
- bezawaryjny - nie posiada węży elastycznych ani napędu sprężarki przez pasek
- urządzenie bezpyłowe - wentylatory kabinowe pracują w obiegu zamkniętym


Klimatyzator elektryczny 24V

szerokie możliwości montażu dachowego klimatyzatora elektrycznego Arctic

Instalacja samochodowego klimatyzatora sprężarkowego jest praktycznie nieograniczona, można zamontować go w każdym pojeździe lub maszynie posiadającej akumulator lub zasilanie. Wyeliminowanie elementów takich jak przewody ciśnieniowe czynnika chłodniczego, wspornik i napęd sprężarki, korzystnie wpływa na koszt urządzenia i cenę montażu klimatyzatora dachowego Arctic, co świadczy o bezkonkurencyjności tego urządzenia.


elektroniczny zegar klimatyzatora Arctic COOL

korzyści płynące z montażu klimatyzatora akumulatorowego Arctic COOL 300EC 12V

Konstrukcja klimatyzatora, w której zostały wyeliminowane wszystkie elementy najbardziej podatne na usterki, takie jak elastyczne węże czynnika chłodniczego, wspornik sprężarki, łożysko, sprzęgło oraz pasek klinowy kompresora, sprawia, że urządzenie jest praktycznie bezawaryjne.

Cały klimatyzator elektryczny Arctic COOL 300EC w jednej obudowie umieszczony na dachu nie zajmuje miejsca wewnątrz pojazdu oraz w naturalny sposób poprzez opadanie rozprowadza chłodne powietrze po całej kabinie.


Klimatyzator elektryczny 24V

dane techniczne klimatyzatora elektrycznego Arctic COOL 300EC 12V

montaż: dachowy
moc: 2.7 kW
napęd: kompresor zasilany elektrycznie
napięcie: 12V
pobór prądu: 60A
wydajność wentylatorów skraplacza: 2000 m3/h
wydajność wentylatorów parownika: 900 m3/h
czynnik chłodniczy: R-134a
waga całkowita: 45 kg
wymiary: 910 x 800 x 200 mm


Arctic

działanie klimatyzatorów elektrycznych akumulatorowych Arctic COOL 300EC 12V

Klimatyzatory elektryczne to urządzenia chłodnicze mające za zadanie utrzymanie komfortowej temperatury w kabinie kierowcy lub operatora. Klimatyzacje elektryczne dachowe Arctic charakteryzują się kompaktową budową, która ma wiele zalet, których nie posiadają tradycyjne klimatyzacje napędzane od silnika pojazdu.

Dzięki umiejscowieniu na dachu kabiny, urządzenie nie jest narażone w takim stopniu na czynniki zewnętrzne jak klimatyzacje ze skraplaczem w dolnej części pojazdu. Klimatyzacja elektryczna posiada kompresor zespolony z silnikiem elektrycznym znajdujący się w jednej obudowie z wszystkimi elementami klimatyzatora. Takie rozwiązanie pozwoliło na wyeliminowanie najbardziej awaryjnych elementów występujących w tradycyjnych klimatyzacjach takich jak elastyczne węże czynnika chłodniczego, sprzęgło, koło pasowe, pasek oraz łożysko sprężarki. Sprawiło to, że dachowe klimatyzacje elektryczne Arctic są bezawaryjne, o czym również świadczy dłuższa gwarancja w stosunku do klimatyzacji z napędem sprężarki od silnika.

Kolejną zaletą klimatyzacji elektrycznych umiejscowionych na dachu kabiny jest łatwy montaż, który może być wykonany we własnym zakresie. W tym celu przygotowaliśmy wsparcie techniczne zarówno telefoniczne jak i produktowe, aby klient mógł we własnym zakresie napełnić te urządzenia, które fabrycznie nie posiadają czynnika chłodniczego, np. agregaty chłodnicze. Zobacz zestawy do napełniania układów. Instalacja urządzenia ogranicza się do wykonania otworów wg szablonu, podłączenia przewodów zasilających do akumulatora i przykręcenie klimatyzatora na dachu. Taki montaż nie wymaga specjalistycznej wiedzy i zdecydowanie ogranicza koszty. Urządzenie ze względu na kompaktową budowę jest również łatwe w serwisowaniu, co jest dużym atutem. Wyeliminowanie przewodów elastycznych czynnika chłodniczego wyklucza awarię węży i utratę czynnika chłodniczego, co jest bardzo istotne po wejściu w życie ustawy o f-gazach.


Klimatyzator elektryczny 24V

ważne informacje dotyczące klimatyzatora akumulatorowego Arctic COOL 300EC 12V

Kompaktowe klimatyzatory elektryczne dachowe Arctic COOL 300EC 12V pracują w obiegu zamkniętym, co zwiększa ich wydajność i minimalizuje zużycie energii.

Firma Master Mot jest importerem i dystrybutorem samochodowych klimatyzatorów elektrycznych Arctic. Zapewniamy pomoc w doborze, doradztwo oraz profesjonalny montaż urządzeń.

polecamy artykuły na naszym specjalistycznym blogu poświęcone klimatyzatorom elektrycznym Arctic

Prowadzimy bloga o tematyce specjalistycznej, zachęcamy do przeczytania artykułu dotyczącego klimatyzatorów Arctic, jako innowacyjnych konstrukcji i i rozwiązań w chłodnictwie transportowym oraz artykuł dotyczący montażu elektrycznego klimatyzatora Arctic w Mercedesie Axor.

gwarancja 12 miesięcy

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (4)

7 listopada 2017

Zlecony montaż wg moich oczekiwań, szybko w ustalonej kwocie.

11 grudnia 2017

Szybko, tanio i solidnie!

4 października 2018

Produkt zgodny z opisem, działa jak należy, polecam produkt i sprzedawcę

27 października 2018

Zamówiłem klimatyzator do maszyny budowlanej. Montaż zrobiliśmy we własnym zakresie. Zapewniono mnie telefonicznie, że to nie będzie trudne. Montaż w 3 osoby zrobiliśmy w jeden dzień, miałem małe wątpliwości na jednym etapie, ale zadzwoniłem do sklepu i dość szybko ktoś oddzwonił i pomógł. Klimatyzator ma za sobą już pierwszy sezon letni. Polecam. Ciesze się że zdecydowałem się na klimatyzator zasilamy akumulatorem. Na pewno sami nie zamontowalibyśmy klimatyzatora zasilanego od sprężarki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl