Częstą usterką w układach klimatyzacji i chłodniczych są uszkodzenia przewodów ciśnieniowych czynnika chłodniczego. Oszczędnością czasu i minimalizacją kosztów jest dorabianie przewodów elastycznych. Dzięki wykorzystaniu prasy do zarabiania przewodu możemy naprawić każdy przewód. (przejdź do sklepu Zagniatanie przewodów)
Wykorzystując szeroki wachlarz możliwości możemy zaciskać węże o różnych średnicach oraz grubościach ścianki.
Metoda dorabiania przewodów elastycznych układu klimatyzacji
Metoda ta pozwala na wykorzystanie starych, oryginalnych końcówek przewodu po rozcięciu kielicha i oddzieleniu go od węża, wykorzystując nowy wąż i nowe kielichy, możemy zarobić wąż na nowych końcówkach – zwłaszcza przydatna metoda przy przetartych przewodach, gdzie można zastosować końcówki łączące dwa węże.
Zaletą użycia prasy hydraulicznej ręcznej jest brak konieczności demontażu przewodu. Dzięki otwieranym szczękom możemy całą czynność wykonać na urządzeniu lub samochodzie oszczędzając czas.
Kolejnym plusem tej metody to możliwość zastąpienia sztywnych, rdzewiejących lub jak w przypadku aluminium - utleniających się przewodów elastycznymi wężami bardziej żywotnymi i odpornymi na drgania. Używając przewodów elastycznych dużo łatwiejsze jest poprowadzenie i ułożenie przewodów.
Jak właściwie zagniatać przewody klimatyzacji
Przy dobieraniu elementów przewodu należy pamiętać o możliwie najbardziej pasownym doborze kielicha a zwłaszcza rurki z z wężem i zaciskaniu poprzez obracanie zaciskanego elementu uniemożliwiając powstanie elipsy. Ważną kwestią jest dobór właściwego węża przeznaczonego do odpowiedniego czynnika chłodniczego. Należy pamiętać że czynniki chłodnicze pracują w szerokim zakresie ciśnień i charakteryzują się wysoką przenikalnością. Do czynników na bazie syntetycznej np. R-134a stosujemy specjalne węże z warstwą teflonową uniemożliwiającą przenikanie czynnika.
W naszej ofercie znajdują się wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria potrzebne do naprawy i wymiany przewodów.