Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Jak działa ogrzewanie powietrzne 0
Jak działa ogrzewanie powietrzne

Zasada działania ogrzewania powietrznego

Praca ogrzewań powietrznych jest całkowicie niezależna od pracy silnika pojazdu. Urządzenie z jednej strony zasysa chłodne powietrze z wnętrza lub z zewnątrz pojazdu, podgrzewa je i druga stroną wdmuchuje do wnętrza kabiny bezpośrednio lub poprzez przewody rozprowadzające. Zasada działania ogrzewania polega na doprowadzeniu paliwa ze zbiornika pojazdu lub zbiornika dodatkowego do pieca za pośrednictwem pompki paliwa montowanej na odcinku zbiornik - piec gdzie przy pomocy dmuchawy powietrza umieszczonej wewnątrz ogrzewania doprowadzone jest powietrze spalania. Sztyft żarowy (świeca) inicjuje zapłon mieszanki. Po odpaleniu ogrzewania sztyft zostaje wyłączony a płomień jest podtrzymywany samoistnie. Spaliny z procesu spalania są wydalane na zewnątrz ogrzewania poprzez rurę spalin. Funkcję doprowadzenia powietrza spalania, wydalenia spalin oraz przepływu powietrza ogrzewanego pełni jedna dmuchawa umiejscowiona wewnątrz ogrzewania postojowego, co minimalizuje zużycie prądu.

Powietrzne ogrzewanie schemat

Plusy posiadania ogrzewania powietrznego

Zalety ogrzewań postojowych powietrznych to szybkie ogrzanie pomieszczenia, duża wydajność - nie jest potrzebne pośrednie medium (np. płyn chłodzący i nagrzewnica), oszczędność energii i paliwa, niewielkie wymiary i kompaktowa budowa, szybki łatwy montaż, małe wymagania względem otoczenia i miejsca montażu, możliwość sprawnej przekładki urządzenia do innego pojazdu bez dodatkowych kosztów, duże możliwości rozprowadzenia ciepłego powietrza po kabinie niskim kosztem,utrzymanie temperatury na zadanym poziomie, wielogodzinny czas nieprzerwanej pracy.

Ogrzewanie powietrzne a bezpieczeństwo użytkowania

Powietrzne ogrzewania postojowe to urządzenia w pełni bezpieczne przeznaczone do użytku w kabinach sypialnych gdzie wymagany jest najwyższy stopień bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest przestrzeganie zasad montażu, który jest szczegółowo opisany w instrukcji. W celu 100% pewności o swoje bezpieczeństwo należy zlecić montaż ogrzewania przeszkolonemu i wyspecjalizowanemu w tym zakresie serwisowi. Istnieje wiele możliwości montażu ogrzewań powietrznych. Ze względu na szybkie ogrzanie kabiny i oszczędną pracę ogrzewania powietrzne są szczególnie odpowiednie do samochodów ciężarowych, dostawczych, brygadowych, serwisowych, przestrzeni ładunkowych, samochodów campingowych, łodzi i pojazdów szynowych. Ogrzewania występują w różnych konfiguracjach: zasilanie benzyna lub diesel, napięcie 12V lub 24V.

Poznaj konkretne modele ogrzewania powietrznego.

Innym rodzajem ogrzewania jest ogrzewanie wodne, ale o tym w kolejnym artykule. Przeczytaj też:  Jak działa ogrzewanie wodne

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl