Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Montaż samochodowego klimatyzatora elektrycznego do kabiny 0
Montaż samochodowego klimatyzatora elektrycznego do kabiny

Montaż klimatyzatora dachowego

Montaż klimatyzatora kompaktowego na kabinie samochodu ciężarowego . W kabinach nie posiadających szyberdachu najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie klimatyzatora elektrycznego Arctic COOL 300EC 24V. Instalacja klimatyzatora nie stanowi dużego wyzwania, ponieważ do jego wykonania wystarczy przeciętna wiedza ślusarska. Klimatyzator Arctic COOL 300EC jest urządzeniem kompaktowym, więc całe urządzenie jest umieszczone na dachu kabiny, co przyspiesza i ułatwia montaż.montaż klimatyzatora elektrycznego

Przygotowanie do montażu klimatyzatora

Przed montażem klimatyzatora Arctic COOL 300EC należy ustalić dokładne położenie klimatyzatora na dachu kabiny. Szczególną uwagę należy zwrócić na rozmieszczenie wzmocnień dachu. Śruby mocujące klimatyzator należy przeprowadzić poprzez profile wzmacniające dach kabiny. W celu umożliwienia przepływu powietrza pomiędzy klimatyzatorem a kabiną należy wykonać w dachu 3 prostokątne otwory wg szablonu uszczelki znajdującej się w kompletacjiMontaż klimatyzatora do babiny urządzenia.

Kolejnym krokiem jest poprowadzenie przewodów zasilających do akumulatora, wiązki elektrycznej do programatora oraz odprowadzenia skroplin.

Instalacja klimatyzatora na dachu pojazdu

Klimatyzator należy dobrze przykręcić czterema śrubami. Do uszczelnienia klimatyzatora służy płaska uszczelka samoprzylepna dołączona do kompletacji. W przypadku dachu o znacznej paraboli lub dużymi przetłoczeniami należy użyć odpowiednio grubej uszczelki typu armaflex. Obrzeża otworów należy zabezpieczyć dodatkowo pastą uszczelniającą lub silikonem.

Klimatyzator sprzedawany jest standardowo bez czynnika chłodniczego, lecz za dopłatą istnieje możliwość sprzedaży napełnionego urządzenia, gotowego do pracy.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pełna oferta klimatyzatorów elektrycznych Arctic.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl