Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Klimatyzator do żurawia samojezdnego Liebherr 0
Klimatyzator do żurawia samojezdnego Liebherr

Często zdarza się, że cena oraz stopień zaawansowania technologicznego maszyn budowlanych nie idzie w parze z komfortem zapewnionym operatorowi. Tak właśnie miało miejsce w dźwigu samojezdnym, który nie został fabrycznie wyposażony w klimatyzację kabiny operatora. Wiadomym jest jakie warunki panują w tak małej kabinie o bardzo dużym stopniu przeszklenia w upalne dni. W takim przypadku należało znaleźć odpowiednie rozwiązanie na zapewnienie odpowiedniego komfortu termicznego operatora dźwigu.

Klimatyzator do żurawia z przeszklonym dachem

Wstępne oględziny kabiny wykluczyły możliwość montażu kompaktowego urządzenia ze względu na przeszklony dach, który musi zapewnić operatorowi dobrą widoczność w trakcie pracy. Należało się skoncentrować na urządzeniu dwuczęściowym, czyli klimatyzatorem typu split.

Oczywiście ze względu na większe możliwości montażu zostało wytypowane urządzenie zasilane elektrycznie Arctic Cool 200ES 24VKlimatyzator z serii Arctic Cool ma dużą wydajność oraz konstrukcję umożliwiającą montaż niemal w każdej kabinie. Dźwig, na którym wykonywany był montaż posiadał silnik wraz z akumulatorami w części obrotowej, co było korzystne podczas podpięcia zasilania kompresora.

Montaż klimatyzatora na żurawiu samojezdnym

Kabina posiadała miejsce za siedzeniem operatora, gdzie został umieszczony parownik z obrotami dającymi możliwość regulacji kierunku nadmuchu. Skraplacz został zamontowany za kabiną, na oddzielnym segmencie osłaniającym silnik. Obydwa moduły zostały połączone elastycznymi przewodami czynnika chłodniczego. Należy nadmienić, że kabina dźwigu jest ruchoma i należało zostawić odpowiedni zapas przewodów ciśnieniowych.

Klimatyzator elektryczny Arctic Cool po zamontowaniu do kabiny dźwigu potwierdził, że jest to bardzo dobry wybór. Sam montaż przebiegł sprawnie bez żadnych komplikacji w serwisie firmy Master Mot w Krakowie.

Importerem i dystrybutorem Klimatyzatorów elektrycznych do dźwigów samobieżnych i innych maszyn jest Firma Master Mot z siedzibą w Michałowicach k/Krakowa.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl