Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Montaż klimatyzatorów na pojeździe szynowym 0
Montaż klimatyzatorów na pojeździe szynowym.
Klimatyzator dla kolei

Montaż klimatyzatorów na pojeździe szynowym

Montaż klimatyzatorów na pojeździe obsługi trakcji kolejowej. Zlecenie dotyczyło montażu klimatyzatorów na dwóch kabinach maszynisty.

Wstępne ustalenia zakładały montaż na każdej kabinie jednostki kompaktowej. Jednak po oględzinach okazało się, że na jednej z kabin nie ma możliwości montażu klimatyzatora dachowego.

Ze względu na dźwig operujący w niskiej odległości nad jedną z kabin i możliwością uszkodzenia klimatyzatora zapadłą decyzja o montażu urządzenia typu split.

Klimatyzator kompaktowy do maszyny szynowej

Urządzenie kompaktowe zostało zamontowane na kabinie po jej prawej stronie. Dobór miejsca oraz prace montażowe zostały wykonane w sposób minimalizujący ingerencję w konstrukcję kabiny. Umieszczenie urządzenia oraz regulowane dyfuzory powietrza zapewniają maksymalny komfort podczas pracy maszynisty.

Klimatyzator do pojazdu szynowego


Klimatyzator typu split do pociągu

Na drugiej kabinie został zamontowany klimatyzator typu split. Jednostkę skraplacza umieszczono w najdogodniejszym miejscu jakim była tylna ściana kabiny bez elementów utrudniających instalację. Przewody czynnika chłodniczego oraz wiązka elektryczna została poprowadzona w dół ściany i w jej dolnej części wprowadzona do kabiny, gdzie połączyła skraplacz z parownikiem umocowanym w górnej części kabiny. Parownik został zamontowany w dogodnym miejscu tak, aby zapewniał komfort oraz łatwy dostęp do regulacji zarówno temperatury jak i regulacji strumienia powietrza.

Montaż klimatyzatora do pociągu

Montaż klimatyzatorów w kabinach pociągu

Montaż obydwóch jednostek został wykonany na zlecenie PKP Energetyka przez instalatorów firmy Master Mot w zakładzie w Słotwinach. Instalacja wraz z uruchomieniem została wykonana w ciągu jednego dnia.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl