Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Klimatyzator do mini ładowarki Bobcat 0
Klimatyzator do mini ładowarki Bobcat

Wyzwanie, z jakim ostatnio musieli się zmierzyć nasi instalatorzy był montaż klimatyzatora w minimalistycznej kabinie, w jaką wyposażona jest ładowarka Bobcat.

Umiejscowienie parownika w Bobcat

Rozmiary kabiny są tak małe, że niemal całą przestrzeń wypełnia operator, tak więc rozmieszczenie w niej elementów urządzenia chłodzącego było nie lada wyzwaniem. Przed montażem dokładnie należało przewidzieć umiejscowienie parownika, tak aby nie przeszkadzał w pracy operatorowi. Po oględzinach jedyne miejsce umożliwiające montaż parownika znajdowało się za głową operatora. Również należało uwzględnić bliską odległość dyfuzorów oraz rozprowadzenie powietrza, aby chłodne powietrze nadmiernie nie ziębiło operatora.

Klimatyzator do Bobcat szyty na miarę

Jedyne urządzenie, które umożliwiło realizację tak wymagającego zlecenia był klimatyzator marki Arctic model COOL 200ES ROOF zasilany napięciem 12V. Ze względu na charakterystykę urządzenia - kompresor jest zintegrowany z silnikiem elektrycznym, dzięki czemu montaż jest prostszy oraz wymagania dotyczące napędu kompresora nie są tak rygorystyczne jak w klimatyzatorach z mechanicznym napędem sprężarki.

Szybki montaż klimatyzatora na mini ładowarce Bobcat

Klimatyzatory Arctic posiadają rewolucyjną konstrukcję. Monoblok kompresora i silnika elektrycznego jest umieszczony w części skraplacza, który jest montowany w zależności od pojazdu, na dachu lub bocznej ścianie kabiny. Dwuczęściowy typ klimatyzatora - split posiada wiele zalet. Umożliwia montaż w wymagających kabinach np. posiadających w dachu przeszklenie lub okno. W takim przypadku montaż klimatyzatora jednoczęściowego typu kompakt nie wchodzi w grę.

W przypadku mini ładowarki Bobcat klimatyzator Arctic Cool 200ES okazał się strzałem w dziesiątkę zarówno z zakresie możliwości montażu jak i wydajności, co potwierdza zadowolenie zleceniodawcy. Montaż urządzenia trwał 7 godzin i został wykonany przez serwis Master Mot.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl