Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Montaż klimatyzacji w ładowarkach Ł34 i Ł35 0
Montaż klimatyzacji w ładowarkach Ł34 i Ł35

Każde zlecenie montażu klimatyzacji poprzedzone jest analizą możliwości montażu, pod kątem doboru właściwego urządzenia. Należy ustalić jaka moc oraz typ klimatyzatora będzie odpowiedni do danej kabiny oraz specyfiki i warunków pracy. Inne wytyczne montażu będą dla samochodu ciężarowego jeżdżącego w trasy a inne dla maszyn budowlanych poruszających się powoli po trudnym terenie w dużym zapyleniu, gdy maszyna generuje duże wibracje. Klimatyzator do ładowarki

Możliwości montażu klimatyzatora do ładowarki Ł34 Stalowa Wola

Taką analizę należało również przeprowadzić przed montażem klimatyzatorów na ładowarkach Ł34 i Ł35 Stalowa Wola. Zlecenie otrzymaliśmy od firmy segregującej odpady komunalne w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zlecenie dotyczyło montażu klimatyzatorów na maszynach pracujących w szczególnie trudnych warunkach na sortowni odpadów w bardzo dużym zapyleniu.

Montaż klimatyzatora do ładowarki Ł34 Stalowa Wola

rozpoczął się od oględzin maszyn i doboru urządzeń, które sprostały by wymaganiom zarówno warunków pracy jak i wymogów technicznych kabin. Po analizie konstrukcji kabin ładowarek ł34 i ł35 okazało się, że dach kabiny posiada osłonę całej kabiny, która uniemożliwia montaż klimatyzatora kompaktowego. W takim przypadku odpowiedni okazał się klimatyzator Arctic Cool 200ES 24V typu split. Klimatyzator ten posiada napęd elektryczny co sprawia, że urządzenie jest niezwykle trwałe oraz szybkie w montażu. Analiza możliwości montażu klimatyzatora musiała uwzględniać umieszczenie modułu skraplacza, parownika, prowadzenia przewodów oraz wyprowadzenia odpływu skroplin.

Klimatyzator do ładowarki

Montaż skraplacza klimatyzatora do ładowarki Ł34 Stalowa Wola

Montaż rozpoczęty został od wykonania wsporników modułu skraplacza w celu podniesienia go 10cm nad osłonę dachu. Takie rozwiązanie miało na celu umożliwienie swobodnego przepływu powietrza przez cały moduł skraplacza, nie powodując osadzania się zanieczyszczeń oraz zwiększenia wydajności chłodzenia. Klimatyzator do ładowarki

Instalacja przewodów klimatyzacji do ładowarki Ł34 Stalowa Wola

Po umieszczeniu skraplacza na dachu kabiny zostały przeprowadzone przewody czynnika chłodniczego oraz wiązka elektryczna do wnętrza kabiny w okolice, gdzie zostanie zamontowany parownik. W tym celu należało wykonać otwory w górnej części tylnej ściany. Kabina w ładowarkach Stalowa Wola ł34 jest zbudowana z blachy o grubości 4mm co wymaga specjalnych rozwiertaków.
Następnym krokiem było doprowadzenie zasilania bezpośrednio z akumulatorów do modułu skraplacza. Przewody zasilające znajdują się w kompletacji wszystkich klimatyzatorów Arctic i mają 6m długości. Tak więc bez problemu wystarczyło ich do przeprowadzenia z dachu do skrzynki z akumulatorami. Bezpośrednie podpięcie zasilania do akumulatora nie powoduje spadków napięcia.

Montaż parownika klimatyzacji do ładowarki Ł34 Stalowa Wola

Wewnątrz kabiny należało umieścić parownik, a miejsce montażu musiała uwzględniać dobrą widoczność oraz równomierne rozprowadzenie powietrza. Wspólnie z operatorem, ustaliliśmy, że najdogodniejsze miejsce będzie w dolnej części tylnej ściany kabiny. Jako, że praktycznie cała tylna ściana kabiny ładowarki Ł34 jest przeszklona, należało wykonać wsporniki poprowadzone od sufitu do dolnej części ściany pod szybą. Wybrane miejsce spełniło oczekiwania oraz umożliwiało poręczną obsługę panelu sterowania klimatyzatorem.Klimatyzator do ładowarki

Zalety klimatyzacji do ładowarki Fadroma Ł34 i Ł35

Wybór klimatyzacji do ładowarek ł34 i ł35 był podyktowany nie tylko możliwościami montażu i wydajnością urządzenia, ale również konstrukcją charakteryzującą się bezawaryjnością. Klimatyzatory Arctic to urządzenia zasilane elektrycznie, gdzie kompresor jest zespolony jako jeden element z silnikiem elektrycznym. W ten sposób nie posiada awaryjnych elementów takich jak tradycyjny napęd sprężarki, wspornik oraz długie przewody elastyczne. Klimatyzatory Arctic posiadają pełną kompletacje i są łatwe i szybkie w montażu, co przekłada się na obniżenie ceny montażu.

Montaż klimatyzatorów w ładowarkach Ł34 oraz Ł35 został wykonany w ciągu 1 dnia przez 3 serwisantów Arctic.
Pełna oferta klimatyzatorów Arctic znajduje się na www.mastermot.com oraz www.arcticplus.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl