Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Auto klimatyzacja: manualna a climatronic 0
Auto klimatyzacja: manualna a climatronic

Klimatyzacja manualna i automatyczna tak zwana climatronic to rodzaje sterowania nawiewu chłodnego i ciepłego powietrza.

Auto klimatyzacja: typy sterowania klimatyzacją i ogrzewaniem

Klimatyzacja manualna - jest sterowana bezpośrednio przez użytkownika. Najczęściej na panelu deski rozdzielczej, tam gdzie są pokrętła do wentylacji i ogrzewania - zamontowane są dwa przyciski: AC - załączenie klimatyzacji i REC - czyli praca w obiegu zamkniętym. Regulacja temperatury i intensywności nawiewu odbywa się za pomocą tych samych pokręteł, które służą do regulacji nawiewu. Regulacja temperatury odbywa się poprzez mieszanie ciepłego powietrza z zimnym powietrzem.

Klimatyzacja Automatyczna (Climatronic) - jest sterowana poprzez panel z programatorem elektronicznym. Programator ten pozwala na sterowanie podziałem powietrza , regulację prędkości obrotowej dmuchawy, ustawienie wewnętrznego obiegu powietrza oraz na załączenie trybu auto. Jest to tryb automatycznej regulacji temperatury i podziału powietrza. Wszystkie te funkcje wyświetlane są na ciekłokrystalicznym wyświetlaczu.

Zasada działania auto klimatyzacji

Sprężany i rozprężany gaz krążąc w zamkniętym i szczelnym układzie schładza powietrze "kontaktując" się z nim za pośrednictwem wymiennika ciepła zwanego parownikiem. Powietrze z wnętrza samochodu przechodzi przez parownik na skutek wymuszenia jego ruchu przez dmuchawę. W tym miejscu jest schładzane i chłodniejsze już - wtłaczane do samochodu. Aby mogło nastąpić takie schłodzenie, gaz znajdujący się w parowniku musi mieć niską temperaturę, co jest realizowane za pośrednictwem urządzeń wchodzących w skład zestawu klimatyzacji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl