Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Montaż klimatyzacji do koparki Stalowa Wola Ł34 2
Montaż klimatyzacji do koparki Stalowa Wola Ł34

Ostatnio w naszym serwisie pojawił się temat montażu klimatyzacji do kabiny operatora w ładowarce Stalowa Wola Ł34. Ładowarka nie posiadała otworów technologicznych w bloku silnika pod montaż wspornika sprężarki. Fabryka również nie przewidziała dodatkowego koła z którego można wyprowadzić napęd sprężarki klimatyzacji.

Oczywiście ''wyrzeźbić'' można wszystko, lecz biorąc pod uwagę specyfikę pracy i warunki w jakich pracuje maszyna pomysł ''patentów'' od razu odrzuciliśmy. Urządzenie musi pracować praktycznie nieprzerwanie i postój oraz naprawy reklamacyjne nie wchodzą w grę. Również z punktu widzenia serwisu jest to mało opłacalne.

Jaki klimatyzator zamontować na koparce

Wybór padł na bardzo ciekawe rozwiązanie - mianowicie klimatyzator Arctic Cool 300EC 24V. Jest to urządzenie z napędem elektrycznym - od akumulatora.Wybór trafiony w dziesiątkę!

Cena klimatyzatora do koparki i montażu

Porównując ceny urządzeń otrzymaliśmy miłą niespodziankę. Klimatyzacja tradycyjna napędzana od silnika okazała się dużo wyższa od klimatyzatora kompaktowego Arctic. Pomijając fakt komplikacji instalacji takiej klimatyzacji należy doliczyć koszt takich elementów jak wspornik sprężarki oraz dodatkowe koło pasowe, z którego poprowadzimy napęd sprężarki paskiem klinowym.

Różnica kosztów nie ogranicza się wyłącznie do elementów, które należy dokupić ''extra''. Pod uwagę musimy również wziąć poziom trudności oraz czas montażu. Przy urządzeniu elektrycznym czas montażu jest dużo krótszy. Oczywiście montaż jest wykonywany u klienta ze względu na gabaryty maszyny i ciągły czas pracy.

Montaż klimatyzacji Arctic ogranicza się do wycięcia w dachu koparki otworów technologicznych, przykręceniu części dachowej (całe urządzenie w formie kompakt jest montowane na dachu) i przykręcenia do akumulatora przewodów zasilających.

I... już urządzenie możemy uruchomić.

Podczas analizy porównawczej urządzenia standardowego do klimatyzatora elektrycznego należy uwzględnić czynniki awaryjności.

W klimatyzatorze Arctic nie występują przewody elastyczne - gumowe czynnika chłodniczego, ponieważ wszystkie elementy znajdują się w jednej obudowie na dachu. Jak wiadomo jedną z najczęściej występujących usterek w układach klimatyzacji są usterki przewodów zwłaszcza przy maszynach pracujących w ciężkich warunkach. Często występujące usterki klimatyzacji tradycyjnej to również uszkodzenia paska klinowego czy napinacza, sprzęgła, łożyska, cewki sprężarki. Klimatyzacja Arctic nie posiada powyższych elementów ponieważ sprężarka jest zintegrowana z silnikiem elektrycznym jako jeden element i umieszczona w klimatyzatorze.

Prace montażu klimatyzatora na dachu koparki zakończone sukcesem

Reasumując: wybór trafny, klimatyzator Arctic zaoszczędził klientowi sporo pieniędzy, nam jako serwisowi zaoszczędził pracy oraz stresu na myśl o potencjalnych reklamacjach. Wydajność urządzenia również sprawiła miłą niespodziankę ponieważ przy temperaturze 30oC w całej przeszklonej kabinie wystarczające jest ustawienie nadmuchu na minimum. Montaż wykonał serwis z Krakowa

Jeśli po przeczytaniu artykułu masz jakieś pytania chętnie odpowiem i podzielimy się swoim doświadczeniem.

Komentarze do wpisu (2)

18 czerwca 2021

Dzień dobry. Jaki jest koszt montażu klimatyzacji w jcb 3cx 2011e

8 listopada 2021

Witam, montowaliśmy już klimatyzatory na podobnych urządzeniach budowlanych. Wycenę możemy przedstawić po ustaleniu szczegółów, dlatego zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl