Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Klimatyzacja do busa - Vw Crafter 2
Klimatyzacja do busa - Vw Crafter

Klimatyzacja do busa

 

Dobór klimatyzacji do busa

Na etapie doboru klimatyzatora należało dobrać urządzenie, które pozwoliłoby na doprowadzenie chłodnego powietrza do kanałów w półkach bagażowych i rozprowadzenie wzdłuż całego pojazdu. Najlepszym wyborem był klimatyzator kompaktowy dachowy. Zaletą konstrukcji kompaktowej klimatyzacji do busa jest jednolita budowa.

 

Kompletacja klimatyzacji do busa

Klimatyzacja do busa Vw Crafter zawiera wszystkie elementy potrzebne do montażu. Począwszy od całego modułu dachowego skraplacza i parownika przez sprężarkę wraz z dedykowanym wspornikiem do danego silnika, przewodów ciśnieniowych, elektrycznych po elektroniczny panel obsługi.

Klimatyzacja do busa

 

Montaż klimatyzacji do busa

Sam montaż klimatyzacji do busa należało rozpocząć od dokładnego rozplanowania umieszczenia klimatyzacji na dachu. Położenie klimatyzacji do busa musiało uwzględnić takie elementy jak profile wzmacniające dach oraz dwa szyberdachy. Aby uniknąć eliminacji szyberdachu udało się umieścić urządzenie pomiędzy szyberdachami. Klimatyzator, jakby projektowany pod ten dach, idealnie wpasował się na styk pomiędzy uszczelkami szyberdachów. Montaż klimatyzacji do busa wymagał demontażu półek oraz głównego, środkowego panela tapicerki dachu, biegnącego wzdłuż całego pojazdu. Pod panelem, wzdłuż, umieszczone zostały wszystkie przewody, elektryczne oraz ciśnieniowe czynnika chłodniczego.

Klimatyzacja do busa

Sprężarka została zainstalowana na wsporniku z kompletacji. Należało wymienić koło pasowe na wale napędowym aby mogło pracować z kołem sprężarki. Koło pasowe oczywiście znajdowało się w kompletacji klimatyzacji do busa.

Przewody ciśnieniowe zostały poprowadzone od sprężarki klimatyzacji pod samochodem, następnie wprowadzone lewym tylnym słupkiem do dachu, gdzie pod panelem doprowadzone do modułu dachowego.

Panel obsługi klimatyzacji do busa zainstalowany został nad szybą w środkowej części podsufitki, tak, aby kierowca miał dogodną możliwość regulacji klimatyzacją.

Klimatyzacja do busaCały montaż przebiegł sprawnie a walory estetyczne zrobiły dobre wrażenie na zleceniodawcy. Montaż wykonał serwis firmy Master Mot. Oferta klimatyzacji do busów firmy Arctic oraz artykuły z przykładowych montaży znajdują się na naszym blogu oraz stronie www.arcticplus.pl

Komentarze do wpisu (2)

24 lipca 2021

Witam. Szukam profesjonalnego serwisu klimatyzacji i montażu klimatyzatora dachowego do mercedesa sprintera 906 podobna konstrukcja jak crafter z zdjęć ,chciał bym się coś więcej dowiedzieć w tej kwestii jak i całkowity koszt montażu urządzenia. .auto służy do przetworzenia min zwierząt gdzie potrzeba wentylować i schłodzić wnętrze do temperatur 17/21”

8 listopada 2021

Witam, możemy zająć się montażem klimatyzatora na naszym serwisie w Krakowie. Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego celem ustalenia szczegółów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl