Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Jak wymienić sprężarkę klimatyzacji - płukanie układu klimatyzacji 0
Jak wymienić sprężarkę klimatyzacji - płukanie układu klimatyzacji

W trakcie wymiany zatartej sprężarki bezwzględnie należy przeczyścić cały układ klimatyzacji. Płukanie układu klimatyzacji należy wykonać przeznaczoną do tego celu maszyną używając specjalistycznych płynów z przeznaczeniem do płukania układów klimatyzacji.

Często popełniane błędy przy wymianie kompresora klimatyzacji i płukaniu układu klimatyzacji

Płukania układu klimatyzacji nie wykonujemy czynnikiem chłodniczym ani azotem!!! Są to zupełnie nie skuteczne metody. Jedynie płukanie płynem pod ciśnieniem z użyciem metody pulsacyjnej daje nam gwarancję prawidłowo wykonanego płukania układu. Wymieniając kompresor klimatyzacji należy nie tylko wyczyścić układ klimatyzacji, ale i wymienić bezwzględnie niektóre elementy układu.

Płukanie układu klimatyzacji i wymiana osuszacza, skraplacz, dysze dławiącą / zawór rozprężny

Po wykonaniu płukania układu należy bezwzględnie wymienić osuszacz ( filtr czynnika chłodniczego ) na nowy. Używane osuszacze nie są zdatne do niczego podobnie jak zużyty filtr oleju w silniku. Po rozpakowaniu osuszacz należy zamontować w ciągu 2 godzin, uszczelnić układ i wykonać próżnię. Rozpakowany filtr w szybkim czasie absorbuje wilgoć z otoczenia i jest niezdatny do użycia.

W wielu przypadkach należy również wymienić skraplacz (chłodnicę klimatyzacji) ponieważ dokładne wypłukanie skraplacza ze względu na jego konstrukcję jest niemożliwe.

Należy bezwzględnie wymienić dyszę dławiącą, jeśli układ jest wyposażony w zawór rozprężny należy go wymienić lub dokładnie przeczyścić.

Bezpośrednio przed montażem kompresor zalewamy odpowiednią ilością oleju o parametrach określonych na tabliczce znamionowej lub naklejce znajdującej się na korpusie sprężarki. Uzupełnienie oleju w sprężarce wykonujemy przez otwór wlewowy. Jeśli kompresor nie posiada korka wlewu, olej dozujemy poprzez port serwisowy niskiego ciśnienia w układzie.

Czynności końcowe po wymianie sprężarki i płukaniu układu klimatyzacji

Napełnienie układu (sprężarki) przy użyciu stacji klimatyzacji doprowadzi do uszkodzenia kompresora, ponieważ przez początkową fazę pracy kompresor będzie pracował na sucho.

Po uzupełnieniu oleju w kompresorze przekręcamy powoli kilka obrotów wałem sprężarki, aby olej równomiernie się rozprowadził.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl