Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Agregat chłodniczy do pojazdów elektrycznych 0
Agregat chłodniczy do pojazdów elektrycznych

W ostatnim czasie możemy zaobserwować coraz większą popularność samochodów zasilanych elektrycznie. Również sektor pojazdów użytkowych, dostawczych wzbogaca ofertę o pojazdy z elektrycznym napędem. Nabywców takich pojazdów zachęca niski koszt eksploatacji, lecz jeśli chodzi o samochody przewożące towary wymagające schłodzenia przestrzeni ładunkowej może wystąpić pewien problem.

W pojazdach napędzanych silnikiem spalinowym montaż agregatu chłodniczego nie stanowił większego problemu. Przede wszystkim była możliwość pobrania napędu kompresora, co najczęściej odbywało się poprzez pasek klinowy lub wielorowkowy. Nie było też problemu z zachowaniem ciągłości pracy agregatu chłodniczego, ponieważ w trakcie pracy silnika agregat mógł również pracować bez ograniczenia.

W przypadku napędu elektrycznego nie ma możliwości montażu tradycyjnego agregatu chłodniczego ze względu na brak możliwości napędu kompresora. Również pobór energii jaką potrzebuje agregat chłodniczy do pracy jest znaczny, co stawia pewne ograniczenia.

Jest jednak możliwość doposażenia pojazdu dostawczego zasilanego elektrycznie w agregat chłodniczy. Rozwiązanie takie przynosi Arctic, producent agregatów chłodniczych zasilanych elektrycznie.

Urządzenia opracowane specjalnie z myślą o sektorze pojazdów elektrycznych, przewożących towary wymagające transportu w niższych temperaturach. Agregaty chłodnicze Arctic do pojazdów elektrycznych posiadają konstrukcję dającą możliwość montażu agregatu w dowolnym samochodzie elektrycznym. Ale to nie wszystko, montaż agregatów chłodniczych Arctic do samochodów elektrycznych jest dużo szybszy i prostszy w stosunku do tradycyjnych agregatów chłodniczych. Kluczowym jest zastosowanie innowacyjnego rozwiązania, zespolonego silnika elektrycznego ze sprężarką. Rozwiązanie to nie tylko daje niemal nieograniczone możliwości montażu, ale jest szybsze i prostsze. Ze względu na zminimalizowanie poboru prądu agregat chłodniczy Arctic do pojazdów elektrycznych może korzystać z oryginalnych baterii zasilających pojazd lub z dodatkowych, w które można doposażyć pojazd.

Agregaty chłodnicze do samochodów dostawczych zasilanych elektrycznie, dostarczane przez firmę Arctic występują w dwóch wersjach: Arctic Cool 200ES 12V oraz Arctic Frost 300ES 12V.

Dystrybutorem urządzeń Arctic jest firma Master Mot z siedzibą w Michałowicach k. Krakowa tel. 500 015 224

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl