Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Naprawa kompresorów auto klimatyzacji 0
Naprawa kompresorów auto klimatyzacji

Często spotykaną usterką układu klimatyzacji jest uszkodzenie kompresora. Typy kompresorów we wstępnym rozróżnieniu możemy podzielić na cewkowe oraz sterowane zaworem.

W sprężarkach cewkowych najczęstszymi usterkami było uszkodzenie cewki lub łożyska, co w następstwie powodowało do tarcia tarczy sprzęgła, stopienia i przepalenia cewki.

W obecnym czasie kompresory cewkowe są coraz częściej wypierane przez kompresory sterowane zaworem. W tego typach sprężarek częstymi usterkami są zawory sterujące – umiejscowione w tylnej części korpusu oraz sprzęgła. Konstrukcja kół pasowych oraz tarcz sprzęgła jest zmieniona w stosunku do sprzęgieł cewkowych. Uszkodzeniu najczęściej ulega tarcza sprzęgła oraz gumki amortyzujące. Koła pasowe wykonane z tworzywa sztucznego są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne.

Ponadto należy wymienić utratę szczelności sprężarki. Takie rozszczelnienie najczęściej występuje Usunięcie powyższych usterek umożliwią specjalistyczne narzędzia do demontażu sprzęgieł oraz do testu szczelności układu.

Części potrzebne do naprawy kompresorów jak i narzędzia kupisz w naszym sklepie. Zapoznaj się z asortymentem z działu Kompresory i części oraz Narzędzia sprężarkowe

 

naprawa kompresora

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl