Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Montaż klimatyzatora na kabinie zamiatarki Mercedes ATEGO 0
Montaż klimatyzatora na kabinie zamiatarki Mercedes ATEGO

Praca kierowcy nie jest lekka. Jeśli dotyczy pojazdu, który porusza się z minimalną prędkością, a kabina nie jest wyposażona w klimatyzację staje się prawdziwym wyzwaniem. Klient obsługujący zamiatarkę na samochodzie ciężarowym Mercedes Atego zlecił naszej firmie wykonanie montażu klimatyzacji w kabinie kierowcy.

klimatyzator elektryczny zamontowany na zamiatarce

Jaki wybrać klimatyzator do kabiny samochodu ciężarowego

Jak zwykle przed rozpoczęciem montażu klimatyzacji do kabiny samochodu ciężarowego rozpoczęliśmy od doboru odpowiedniego urządzenia. Pod uwagę należało wziąć kilka elementów: wydajność klimatyzatora, wymiary, łatwy i szybki montaż oraz atrakcyjną cenę. Wszystkie te wytyczne spełnia klimatyzator elektryczny Arctic EC300 24V. Klimatyzacja dachowa firmy Arctic jest przeznaczona do montażu na dachu kabiny samochodu ciężarowego lub kabiny operatora. Takie umiejscowienie klimatyzacji sprzyja równomiernemu rozprowadzeniu powietrza schłodzonego po całej kabinie a obrotowe dyfuzory dają możliwość ukierunkowania strumienia powietrza.

klimatyzator Arctic zamontowany na dachu zamiatarki

Przebieg montażu klimatyzatora na kabinie samochodu ciężarowego

Po dokonaniu wyboru klimatyzatora przystąpiliśmy do montażu. Na początku należało ustalić miejsce ułożenia klimatyzatora z uwzględnieniem przetłoczeń i wzmocnień dachu kabiny. Uniwersalna konstrukcja klimatyzatora Arctic daje możliwość montażu na pochyłym dachu.

montaż klimatyzatora na pochyłym dachu zamiatarki

Kolejnym etapem było wykonanie otworów montażowych, które z łatwością wycinamy przy użyciu szablonu znajdującego się w kompletacji klimatyzatora elektrycznego. Następnie klimatyzator jest osadzany na uszczelce przy użyciu elastycznej pasty. Wewnątrz kabiny zostaje zamocowana maskownica z obrotowymi dyfuzorami rozprowadzającymi powietrze.

W ostatnim etapie zostają poprowadzone przewody elektryczne, podłączone do akumulatora oraz przewód odprowadzający skropliny.

Ocena montażu klimatyzatora elektrycznego na kabinie samochodu ciężarowego

Tak szybki i łatwy montaż oraz niezawodność klimatyzacji elektrycznej Arctic potwierdza, że wybór tej klimatyzacji do kabiny samochodu ciężarowego jest jedyną słuszną decyzją.

klimatyzator elektryczny Arctic montaż na zamiatarce

Gdzie wykonać montaż klimatyzatora elektrycznego na kabinie samochodu ciężarowego

Montaż dachowego klimatyzatora elektrycznego Arctic model EC300 24V o mocy 2,7kW  na kabinie Mercedes Atego wykonał serwis klimatyzacji firmy Master Mot z Krakowa.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl