Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Montaż klimatyzatora dachowego elektrycznego Arctic w Mercedesie Axor 0
Montaż klimatyzatora dachowego elektrycznego Arctic w Mercedesie Axor

W tym artykule na przykładzie klimatyzatora Arctic chciałbym przybliżyć zagadnienie szybkiego montażu urządzenia na kabinie kierowcy w Mercedesie Axor.

Przygotowanie do montażu klimatyzatora dachowego w Mercedesie Axor

Jak każdy montaż ten również rozpoczynamy od weryfikacji i planowania możliwości instalacji. Ten etap jest bardzo ważny ponieważ weryfikujemy położenie klimatyzatora oraz śrub montażowych względem wzmocnień kabiny, a także krzywiznę dachu i możliwości usytuowania klimatyzatora względem maskownicy wewnątrz kabiny.

Dach kabiny był wyposażony w szyberdach. Na ogół jest to ułatwienie montażu i oszczędza nam czas związany z wycinaniem otworu w dachu. W tym przypadku szyberdach posiadał rozmiary większe od maskownicy montowanej wewnątrz kabiny na tapicerce. Fakt ten zmusił nas do zastosowania płyty ozdobnej pomiędzy maskownicą a tapicerką. Dobierając kolor zgodny z elementem klimatyzatora oraz tapicerki końcowy efekt był bardzo satysfakcjonujący.


Przebieg montażu klimatyzatora dachowego Arctic

Po ustaleniu szczegółów montażu przystąpiliśmy do demontażu szyberdachu. Dużym ułatwieniem przy montażu jest pełna kompletacja klimatyzatora dachowego i jego uniwersalność.

Kolejnym etapem było częściowe odkręcenie tapicerki i przeprowadzenie pod nią przewodów zasilających oraz przewodu skroplin. Jako, że klimatyzator dachowy jest konstrukcji kompaktowej to tylko dwa przewody elektryczne +/- oraz elastyczna rurka, więc czynność ta nie zajęła wiele czasu.

Następnie przymiarka klimatyzatora pod otwory śrub mocujących oraz gumę uszczelniającą. Gdy wszystkie wymiary były już naniesione została przykręcona płyta maskująca otwór szyberdachu. W następnej kolejności została przyklejona uszczelka gumowa na dachu kabiny wokół otworu szyberdachu. Uszczelka została uprzednio posmarowana silikonem, ponieważ to uszczelnienie zabezpiecza nam przedostawanie się wody do wnętrza.

Ostatnim etapem było umieszczenie klimatyzatora na dachu kabiny, przykręcenie śrub mocujących, ostateczne zabezpieczenie brzegów uszczelki gumowej silikonem i skręcenie tapicerki.

Podsumowanie montażu dachowego klimatyzatora Arctic

Podsumowując, montaż przebiegł szybko i sprawnie. Test urządzenia po zamontowaniu wykazał dużą rezerwę, więc zużycie energii będzie zminimalizowane. Należy również wspomnieć o ogromnej zalecie, którą jest możliwość pracy klimatyzatora na postoju z wyłączonym silnikiem.

Ostatecznie klimatyzator Arctic jest urządzeniem wydajnym, oszczędnym o wysokiej estetyce ładnie komponującym się na kabinie pojazdu. Zapraszamy na stronę producenta arcticplus.pl

Montażem klimatyzatora dachowego zajął się serwis z klimatyzacji Master Mot z Krakowa

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl