Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Montaż elektrycznego klimatyzatora dachowego na kabinie pojazdu szynowego 0
Montaż elektrycznego klimatyzatora dachowego na kabinie pojazdu szynowego

Ciężkie warunki pracy operatorów maszyn utrzymania trakcji kolejowej zmuszają do zapewnienia maksymalnego komfortu podczas wielogodzinnej pracy maszynisty. Schłodzenie kabiny usytuowanej w okolicy urządzeń emitujących dużych ilości ciepła jest nie lada wyzwaniem.

Klimatyzator Arctic na maszynie szynowej

Dlaczego wybrano klimatyzator elektryczny

Na etapie doboru klimatyzatora mającego sprostać zadaniu, było rozważanych kilka opcji. Decyzja zapadła po dokonaniu szczegółowego porównaniu urządzeń z napędem sprężarki od silnika a elektrycznym klimatyzatorem dachowym. Wstępnie różnic jest kilka, lecz po ich szczegółowym porównaniu widać ogromną różnicę wykazującą bezwzględną przewagę klimatyzatora elektrycznego nad tradycyjnym napędzanym silnikiem.

Klimatyzator moc 2,7kW Arctic

Montaż klimatyzatora elektrycznego 

Na etapie planowania montażu okazało się, że źródło zasilania, czyli akumulatory znajdują się w sporej odległości, około 15m od miejsca, w którym miał zostać zamontowany klimatyzator elektryczny. Nie jest to problemem, lecz należy pamiętać, że kompletacja klimatyzatora Arctic COOL 300EC 24V zawiera przewody zasilające o długości 5m. Do przedłużenia przewodów elektrycznych zasilających klimatyzację zostały użyte dwa przewody o przekroju 35mm², zapewniające bezpieczne zasilanie klimatyzatora. Nie powodują również spadków napięcia.

Klimatyzator kompaktowy został umieszczony na dachu kabiny operatora maszyny. Na życzenie klienta klimatyzator dachowy zamontowano nad fotelem operatora po lewej stronie kabiny. Zwiększyło to efektywność chłodzenia i jednocześnie montaż nie spowodował likwidacji wentylatora znajdującego się na środku kabiny. Dachowy klimatyzator elektryczny Arctic 300EC24V DC posiada strumieniowe wyloty powietrza z możliwością ustawiania kierunku nawiewu. Daje to możliwość precyzyjnego ustawienia wylotu schłodzonego powietrza z klimatyzatora. Czytelny i prosty panel sterowania klimatyzatorem dachowym pracuje w trybie klimatronic, czyli utrzymuje żądaną temperaturę. Dzięki elektronicznemu wyświetlaczowi, operator może obserwować wskazania temperatury otoczenia oraz temperatury zadanej.

Opinia klienta po montażu klimatyzatora elektrycznego Arctic o mocy 2,7kW

Wydajność klimatyzatora Arctic wywarła bardzo dobre wrażenie na pracownikach dokonujących odbiór prac oraz na operatorze maszyny. Potwierdziło to trafność wyboru elektrycznego klimatyzatora dachowego. Montaż urządzenia trwał około 6 godzin i przebiegł sprawnie.

panel sterujący klimatyzator Arctic

Profesjonalny montaż wykonał serwis mobilny firmy Master Mot, od wielu lat specjalizujący się w montażach oraz serwisie urządzeń chłodniczych i klimatyzacji we wszystkich typach pojazdów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl