Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Arctic innowacyjne konstrukcje i rozwiązania w chłodnictwie transportowym 0
Arctic innowacyjne konstrukcje i rozwiązania w chłodnictwie transportowym

Nowe rozwiązania dla chłodnictwa transportowego

Arctic to marka klimatyzatorów i agregatów chłodniczych z napędem elektrycznym. W ofercie posiadają urządzenia chłodnicze z napędem elektrycznym w trzech liniach w zależności od poziomu osiąganej temperatury. Urządzenia z napędem elektrycznym Arctic są zaprojektowane z myślą o prostym i szybkim montażu we wszystkich pojazdach, nawet tych w których montaż tradycyjnej klimatyzacji lub agregatu jest niemożliwy.

Linia Arctic COOL - klimatyzatory do pojazdów i maszyn

Minimalne wymagania montażu oraz jego łatwość sprawiają, że doskonale sprawdzają się we wszystkich dziedzinach transportu, rolnictwa, przemysłu oraz maszyn budowlanych, tam gdzie występuje napięcie 12V lub 24V. Montaż, budowa oraz bezawaryjności powodują szerokie zastosowanie klimatyzatorów dachowych Arctic w samochodach ciężarowych, dostawczych, busach, maszynach budowlanych, maszynach rolniczych, łodziach, samochodach campingowych oraz pojazdach szynowych.

Główne zalety linii Arctic Cool to bardzo łatwy i szybki montaż, możliwość instalacji w pojazdach i maszynach, w których nie przewidziano miejsca na montaż tradycyjnej klimatyzacji a silnik nie posiada możliwości zamocowania wspornika sprężarki oraz wyprowadzenia napędu sprężarki. W klimatyzatorach Arctic zostały wyeliminowane wszystkie części ulegające awarii, które występują w tradycyjnych klimatyzacjach. Na uszkodzenia podatne są: przewody elastyczne czynnika chłodniczego, paski klinowe, sprzęgło, cewka czy łożysko sprężarki. Dlatego inżynierowie pracujący nad urządzeniami Arctic nie zastosowali ich w budowie swoich klimatyzatorów i agregatów. W efekcie końcowym otrzymujemy klimatyzatory samochodowe, które dzięki swojej budowie nie jest narażony na usterki.

Klimatyzacje wersji Compact nie posiadają przewodów elastycznych czynnika chłodniczego a wszystkie podzespoły łącznie ze sprężarką zespoloną w formie monobloku z silnikiem elektrycznym znajdują się w obudowie umieszczonej na dachu kabiny. Takie umiejscowienie powoduje zwiększenie wydajności klimatyzatora dachowego i równomiernego opadania z chłodzonego powietrza grawitacyjnie w dół, dzięki czemu pomieszczenie schładzane jest równomiernie w całej powierzchni. Klimatyzatory Arctic Cool pracują z czynnikiem chłodniczym R-134a

Firma Arctic również oferuje klimatyzacje w wersji split gdzie część skraplaczowa ze sprężarką i jej napędem znajduje się na dachu a część parownikowa dowolnie umieszczona wewnątrz kabiny.

Linia Arctic COLD - agregaty chłodnicze +5oC

Agregaty chłodnicze Arctic COLD są przeznaczone do małych pojazdów dostawczych typu budka, van, bus przewodzących artkuły wymagające utrzymania w transporcie temperatury powyżej 5oC. Podobnie jak w urządzeniach linii COOL agregaty chłodnicze cechują się bardzo prostym montażem, który ogranicza się do przykręcenia na dachu części skraplaczowej, zamontowania wewnątrz modułu parownika, ostatnim krokiem jest podłączenie przewodów napięcia 12V. Sprężarka agregatu jest napędzana elektrycznie i zespolona w formie monobloku z silnikiem elektrycznym znajduje się w obudowie umieszczonej w części skraplaczowej na dachu pojazdu.

Czynnik chłodniczy zastosowany w agregacie chłodniczym to R-134a. Konstrukcja urządzeń oraz intuicyjna obsługa gwarantuje komfort obsługi dla kierowcy.

Linia Arctic FROST - agregaty chłodnicze -18oC

Agregaty chłodnicze Arctic Frost są przeznaczone do małych pojazdów dostawczych typu budka, van, bus przewodzących artykuły wymagające utrzymania w transporcie temperatury poniżej 0oC.

Podobnie jak w urządzeniach linii COLD agregaty chłodnicze cechują się prostym montażem, gdzie na dachu montowana jest część skraplaczowa, a wewnątrz pojazdu moduł parownika ostatnią czynnością instalacji jest podłączenie przewodów napięcia 12V. Sprężarka agregatu jest napędzana elektrycznie i zespolona w formie monobloku z silnikiem elektrycznym znajduje się w obudowie umieszczonej w części skraplaczowej na dachu pojazdu.
Czynnik roboczy zastosowany w urządzeniach to R-404a. Obsługa urządzeń dzięki przyjaznym panelom obsługi jest sprawia i intuicyjna umożliwiająca komfortową pracę dla kierowcy.

Klimatyzatory i agregaty chłodnicze Arctic świetnym rozwiązaniem dla chłodnictwa transportowego

Łatwy montaż to priorytet inżynierów projektujących urządzenia Arctic. Klimatyzatory napędzane elektryczne są skonstruowane w sposób umożliwiający szybki montaż nawet osobom nie posiadającym doświadczenia w instalacji oraz naprawach tradycyjnych klimatyzacji. Konstrukcja i możliwości urządzeń oferowanych przez Arctic to przełom na rynku auto klimatyzacji i agregatów chłodniczych. Innowacyjne rozwiązania stawiają agregaty Arctic na czele branży chłodnictwa transportowego w swej klasie. Elektryczne urządzenia Arctic oferowane są w trzech liniach według zastosowania i wydajności. Klimatyzatory Arctic Cool - kompaktowe klimatyzatory elektryczne do wszystkich pojazdów i maszyn posiadających napięcie 12V lub 24V. Agregaty chłodnicze Arctic Cold - agregaty w chłodnictwie transportowym do przewozu towarów w zakresie temperatur powyżej +5oC. Agregaty chłodnicze Arctic Frost agregaty w chłodnictwie transportowym do przewozu towarów w zakresie temperatur poniżej 0oC. Intuicyjny wygląd i przyjazne w obsłudze panele sterowania sprawiają że obsługa urządzenia jest sprawna komfortowa i intuicyjna dla kierowcy lub operatora.

Chcesz poznać klimatyzatory i agregaty opisne w tym artykule, zapraszamy do przejścia do produktów marki Arctic.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl