Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Klimatyzator elektryczny Arctic, czyli rewolucja na rynku pojazdów użytkowych 2
Klimatyzator elektryczny Arctic, czyli rewolucja na rynku pojazdów użytkowych

Trendy w motoryzacji oraz kierunek jaki narzucają oczekiwania rynku zmuszają konstruktorów do opracowania coraz bardziej zwartych brył pojazdów. Zostaje wykorzystany każdy centymetr wolnej przestrzeni w komorze silnika. Takie rozwiązania coraz częściej uniemożliwiają zastosowania tradycyjnej klimatyzacji z napędem silnikowym, gdzie kompresor zamocowany jest na wsporniku do silnika od którego jest napędzany. Konstrukcja taka spełnić musi kilka wymogów: przestrzeń na sprężarkę klimatyzacji, otwory technologiczne pozwalające na zamocowanie wspornika kompresora, czy koło pasowe, dające możliwość napędu kompresora klimatyzacji.

Co nowego zamiast klimatyzacji sprężarkowej ?

Należy nadmienić, że konstrukcja klimatyzacji napędzanej silnikiem pojazdu posiada wiele wad. Między innymi zastosowanie przewodów elastycznych sprzyja rozszczelnianiu się układu na skutek ich pęknięć, czy przetarcia. Konstrukcja z użyciem przewodów elastycznych zwiększa pojemność układu, co podczas rozszczelnienia układu a obecnych cenach czynnika chłodniczego ma ogromne znaczenie. Kolejnymi elementami ulegającymi częstym usterką w klimatyzacji silnikowej jest napęd kompresora czyli: pas napędowy, koło pasowe, łożysko, sprzęgło, cewka lub zawór sterujący. Dużym minusem tradycyjnej klimatyzacji jest również jej obszerna budowa, gdzie elementy układu klimatyzacji znajdują się zarówno w przestrzeni silnika oraz kabinie, utrudniając prace serwisowe i sprawiając, że naprawy są bardzo kosztowne.
klimatyzator elektryczny firmy Arctic

Odpowiedź rynku na potrzeby konsumenta - klimatyzator elektryczny 12V i 24V

Ta mnogość argumentów przemawiających na niekorzyść tradycyjnych klimatyzacji, więc.... jaki klimatyzator wybrać aby nie żałować wyboru? Oczywistym jest wybór klimatyzatora pozbawionego wszystkich powyżej wymienionych wad i niedogodności w użytkowaniu.

Taką grupą klimatyzatorów godnych polecenia są klimatyzatory elektryczne zasilane prądem DC 12V LUB DC 24V. Klimatyzacje elektryczne są opracowane pod kątem bezawaryjności, łatwego i szybkiego montażu oraz uniwersalnej konstrukcji, z możliwością montażu wszędzie, gdzie jest doprowadzone napięcie 12V lub 24V. Rewolucyjne różnice w konstrukcji dachowych klimatyzatorów elektrycznych zadecydowały o ich ogromnej przewadze nad konstrukcjami z napędem silnikowym.

system Arctic


Podstawowe zalety klimatyzatorów z napędem elektrycznym to bezawaryjność dzięki sprężarce klimatyzacji połączonej z silnikiem elektrycznym w formę monobloku. Dzięki temu wyeliminowane zostały takie elementy jak mechaniczny napęd sprężarki, elastyczne węże czynnika chłodniczego, wspornik, a cały klimatyzator uzyskał zwartą budowę i mniejszą ilość czynnika chłodniczego. Elektryczny klimatyzator dachowy dzięki umiejscowieniu posiada zwiększoną efektywność, ponieważ chłodne powietrze opadając równomiernie rozprzestrzenia się po kabinie a wyloty dają dodatkowo możliwość jego ukierunkowania. Kolejnymi zaletami dachowych klimatyzatorów elektrycznych jest pełna kompletacja dostarczana wraz z urządzeniem. Do montażu nie są potrzebne żadne dodatkowe elementy jak wspornik czy dodatkowe koło na pas napędzający kompresor. Zwarta konstrukcja klimatyzacji dachowej zdecydowanie obniża koszt montażu i daje możliwość w przyszłości szybkiej instalacji na innej kabinie. Do montażu nie jest wymagana specjalistyczna wiedza ani szkolenie. Dzięki możliwości zakupu klimatyzatora napełnionego czynnikiem chłodniczym, instalację klimatyzatora dachowego można wykonać we własnym zakresie.

zasilanie klimatyzatora elektrycznego Arctic

Zastosowanie klimatyzatorów elektrycznych 


Dachowe klimatyzatory elektryczne znajdują zastosowanie między innymi w kabinach samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych, rolniczych, w pojazdach szynowych czy wagonikach kolejek. Ze względu na jakość wykonania, bezawaryjność oraz korzystną cenę i ugruntowanej pozycji na rynku warto wziąć pod uwagę ofertę firmy Arctic, specjalizującej się zarówno w klimatyzacjach elektrycznych jak i elektrycznych samochodowych agregatach chłodniczych. Dystrybutorem urządzeń Arctic jest firma Master Mot specjalizująca się od wielu lat w serwisie montażu samochodowych urządzeń chłodniczych oraz zaopatrzeniu serwisów klimatyzacji samochodowych. Więcej przeczytasz na stronie producenta arcticplus.pl

Komentarze do wpisu (2)

21 lutego 2020

Bardzo ciekawy i pomocny wpis.

5 października 2020

W dzisiejszych czasach mozna juz w dobrych cenach takich klimatyzator kupic dlatego warto byloby sprawdzic sobie https://aero7.pl/ranking-klimatyzatorow

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl