Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Klimatyzator do Ładowarki Caterpillar 908H2 0
Klimatyzator do Ładowarki Caterpillar 908H2

Wybór urządzenia oraz rozplanowanie montażu klimatyzatora do ładowarki Caterpillar

Jak przy każdym zleceniu wyposażenia kabiny operatora w urządzenie chłodnicze, tak i w tym przypadku należało zacząć od doboru odpowiedniego urządzenia.

Konstrukcja ładowarki Caterpillar 908H2 stawia nie lada wyzwanie. Kabina ładowarki jest cała przeszklona, co zdecydowanie zwiększa temperaturę wewnątrz. Przeszklenie kabiny również utrudnia montaż klimatyzatora, zwłaszcza montaż parownika oraz przepuszczenie przewodów czynnika chłodniczego oraz instalacji elektrycznej pomiędzy skraplaczem a parownikiem.


Jedyne urządzenie, posiadające odpowiednią wydajność chłodniczą oraz cechy konstrukcyjne umożliwiające montaż klimatyzatora w ładowarce caterpillar 908H2 to klimatyzator Arctic Cool 200ES.
Klimatyzator Arctic Cool 200ES to urządzenie o dużej wydajności pracujące na zasadzie climatronic, mogące uzyskać temperaturę na wylocie z parownika 0°C.

Montaż klimatyzatora elektrycznego do ładowarki Caterpillar 908H2

Instalacja klimatyzatora polegała na zamontowaniu na dachu kabiny modułu skraplacza, wewnątrz kabiny modułu parownika, połączeniu obydwóch modułów przewodami ciśnieniowymi czynnika chłodniczego oraz wiązką elektryczną oraz poprowadzenie zasilania do akumulatora oraz napełnienie klimatyzacji czynnikiem chłodniczym R134a.
Na początku został zamontowany moduł skraplacza, w którym znajduje się sprężarka zintegrowana z silnikiem elektrycznym. Kolejno przy użyciu wsporników na wysokości tylnej szyby został umieszczony parownik wyposażony w elektroniczny moduł sterowania klimatyzatorem Arctic. Przewody ciśnieniowe posiadają odpowiednią długość, dając swobodę w dowolnym umieszczeniu parownika.

Cały montaż klimatyzatora Arctic w ładowarce Caterpillar 908H2 przebiegł sprawnie bez żadnych komplikacji a wydajność urządzenia ma rezerwę, co można było sprawdzić od razu po montażu, ponieważ wykonywany był w słoneczny upalny dzień.


Kompletacja klimatyzatora Arctic COOL 200ES zawiera wszystkie elementy potrzebne do montażu w standardowych kabinach maszyn budowlanych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl