Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Jaki kupić klimatyzator do pojazdu użytkowego - elektryczny, czy napędzany od silnika 0
Jaki kupić klimatyzator do pojazdu użytkowego - elektryczny, czy napędzany od silnika

Jakie rodzaje klimatyzatorów są dostępne w sprzedaży

Często podejmując decyzję o zakupie klimatyzatora stajemy przed dylematem jakie urządzenie wybrać. Na rynku są dostępne dwa rodzaje klimatyzacji kabinowych:

Cena klimatyzatora to nie koniec naszych kosztów

Pierwsze rozwiązanie jest tańsze, ale biorąc pod uwagę jedynie samą cenę urządzenia. Niesie jednak tylko pozorne oszczędności, ponieważ już na etapie montażu należy uwzględnić koszty dodatkowych części, takich jak wspornik sprężarki, koło pasowe z miejscem na pasek napędzający sprężarkę, czy dodatkowe węże czynnika chłodniczego, jeśli odległość do sprężarki jest większa niż długość przewodów w kompletacji. Na ostateczną cenę klimatyzatora ma wpływ również czas i trudność montażu. Przy klimatyzacji napędzanej silnikiem koszt instalacji urządzenia będzie nieporównywalnie wyższy.

W podsumowaniu należy uwzględnić również koszty serwisowania i napraw, które w klimatyzacji silnikowej są nieporównywalnie większe niż w tej z napędem elektrycznym.


Klimatyzacje napędzane elektrycznie wydają się droższym rozwiązaniem, lecz jedynie porównując ceny urządzeń. Już na etapie montażu zauważymy duże oszczędności w postaci pełnej kompletacji nie wymagającej dokupowania żadnych dodatkowych elementów. Kolejnym ogromnym atutem urządzeń napędzanych elektrycznie jest konstrukcja praktycznie bezawaryjna na skutek wyeliminowania wszystkich elementów podatnych na usterki a występujących w klimatyzacjach napędzanych silnikiem. Sam montaż klimatyzatora jest nieporównywalnie szybszy, prostszy i nie wymagający wiedzy specjalistycznej, co dodatkowo minimalizuje całkowity koszt. Kolejnym argumentem przemawiającym za klimatyzatorem elektrycznym jest możliwość zmówienia urządzenia napełnionego czynnikiem chłodniczym, a sam montaż nie wymaga rozszczelnienia układu i jego napełnienia. Bardzo istotną rzeczą jest bezawaryjność klimatyzatora, gdzie podczas postoju pojazdu, czy maszyny na serwisie mógłby generować ogromne straty.

Jaki klimatyzator wybrać elektryczny, czy zasilany od silnika

Podsumowując, każdy argument przemawia jednoznacznie za wyborem klimatyzatora elektrycznego, który z pewnością będzie pracował dłużej i bezawaryjnie a ostatecznie będzie wyborem dużo bardziej ekonomicznym.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl