Warto przeczytać

warto przeczytac

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Nasz Serwis

Serwis

Agregaty chłodnicze do małej chłodni a potrzeby rynku 1
Agregaty chłodnicze do małej chłodni a potrzeby rynku

Rozwój floty samochodów dostawczych do 3,5 tony powoduje zwiększenie zapotrzebowanie na agregaty chłodnicze do małych chłodni samochodowych. Coraz częściej w segmencie pojazdów użytkowych spotykamy się z adaptacją busów na samochody chłodnie.

Decydując się na zakup pojazdu, w którym będziemy chcieli zamontować agregat chłodniczy do małej chłodni musimy zapoznać się z opcjami oraz rozwiązaniami technicznymi agregatów chłodniczych dostępnych na rynku.

Agregat chłodniczy do małej chłodni – możliwości

Klienci zamawiając pojazd u dealera lub decydując się na zakup używanego busa, nie zawsze zwracają uwagę na wymagania jakie pojazd musi spełnić do montażu agregatu chłodniczego. O ile adaptacja nadwozia, izolacja skrzyni ładunkowej nie stanowi problemu, to montaż pozostałych elementów nie zawsze jest prosty a nawet możliwy. Wiele samochodów dostawczych nie przewiduje miejsca na montaż sprężarki samochodowego agregatu chłodniczego w komorze silnika oraz na wyprowadzenie napędu dodatkowej sprężarki. W takim przypadku nie jest możliwy montaż samochodowego agregatu chłodniczego o napędzie mechanicznym. Nie oznacza to braku możliwości montażu agregatu chłodniczego do małej chłodni. Doskonałym rozwiązaniem takich utrudnień jest segment elektrycznych samochodowych agregatów chłodniczych.

Elektryczny agregat chłodniczy do małej chłodni

Liderem innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie agregatów chłodniczych do małych chłodni jest firma Arctic. Nowoczesne rozwiązania dające nieograniczone możliwości montażu samochodowych agregatów chłodniczych.

Zaletami agregatów chłodniczych Arctic jest między innymi elektryczny napęd agregatu chłodniczego, łączący w jeden element kompresor oraz silnik elektryczny i umieszczenie go pod obudową skraplacza. Takie rozwiązanie sprawia, że agregaty chłodnicze do małych chłodni są uniwersalne, łatwe i szybkie w montażu, co obniża ich całkowity koszt. Konstrukcja elektrycznego agregatu chłodniczego jest też lżejsza, a co najważniejsze bezawaryjna. Rozwiązania konstrukcyjne elektrycznych samochodowych agregatów chłodniczych nie wymagają stosowania podzespołów narażonych na uszkodzenia, a które występują w tradycyjnych agregatach chłodniczych napędzanych mechanicznie. W ofercie firmy Arctic elektryczne agregaty chłodnicze do małych chłodni występują w dwóch liniach: ARCTIC COLD do temperatury +5ºC oraz ARCTIC FROST do temperatury -17ºC

Montaż elektrycznego samochodowego agregatu chłodniczego do małej chłodni

Montaż elektrycznego agregatu chłodniczego do małej chłodni wykonywany jest najczęściej w busach, które są adaptowane na chłodnie. Szybki montaż powoduje znaczne obniżenie kosztu całkowitego samochodowego agregatu chłodniczego. Zestaw montażowy agregatu chłodniczego dostarczany przez producenta jest kompletny i nie wymaga dodatkowych elementów takich jak np. wspornik sprężarki czy koło pasowe co jest ogromnym atutem.

Firma Master Mot jest dystrybutorem samochodowych agregatów chłodniczych marki Arctic oraz wykonuje profesjonalnie montaże samochodowych agregatów chłodniczych na swoim serwisie auto klimatyzacji w Krakowie.

Komentarze do wpisu (1)

21 marca 2020

Dzień dobry Google zainteresowany zakupem agregatu którego będzie można zaadoptować i używać jako klimatyzacji w kabinie maszyny proszę o informację w jakiej cenie taki komplet można u państwa nabyć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl