Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Darmowa dostawa za 0 zł

przesyłki za 0 zł

Warto przeczytać

warto przeczytac

Materiały do pobrania

Materiały do pobrania

 

 

Maszyny do odzysku czynnika chłodniczego

Stacje odzysku czynnika chłodniczego określane są również jako urządzenia do odzysku czynnika lub urządzenia do przetaczania gazu. Maszyna do odzysku czynnika chłodniczego jest niezbędnym narzędziem przy obsłudze układów chłodniczych takich jak np. układ klimatyzacji. Jeszcze większe znaczenie używania chłodniczych stacji odzysku nabrało po wejściu w życie ustawy o f-gazach. Ustawa reguluje obrót i rozliczanie się z czynnika chłodniczego przez firmy branży chłodniczej. Za brak czynnika chłodniczego, z którego firma nie rozliczy się i odnotuje brak czynnika, za każdy kilogram będzie ponosić opłatę z możliwością otrzymania kary. Tak więc każdą najmniejszą ilość czynnika chłodniczego serwisant musi odzyskiwać z układu klimatyzacji dbając o minimalizację utraty czynnika chłodniczego.

Urządzenie do przetaczania gazu chłodniczego posiada mobilną kompaktową budowę, manometry pokazujące ciśnienia na stronie ssącej i tłocznej, pozwalające monitorowanie procesu przetaczania czynnika. Stacja odzysku czynnika wyposażona jest w wygodne w użyciu zawory kulowe pracujące w zakresie 180º. Urządzenia odzysku czynnika chłodniczego występują również w wersji z separatorem oleju z układu chłodniczego.

Stacje odzysku czynnika służą do przetaczania czynnika chłodniczego i czynność tą możemy wykonywać zarówno parą jak i cieczą a także szybką metodą push & pull.

Odzysk czynnika chłodniczego parą, czyli gazem polega na zasysaniu przez stację odzysku ze strony niskiego ciśnienia czynnika chłodniczego w postaci gazowej i przetłoczenie do butli czynnika chłodniczego. Jest to metoda czasochłonna.

Następna metoda odzysku czynnika chłodniczego cieczą polega na zasysaniu przez stację odzysku czynnika z układu chłodniczego czynnika ze strony wysokiego ciśnienia w postaci cieczy, a następnie wtłaczanie go do butli czynnika chłodniczego.

Najbardziej wydajną metodą przetaczania czynnika chłodniczego jest metoda push & pull. Polega ona na podłączeniu przewodu tłoczącego stacji odzysku czynnika chłodniczego ze stroną niskiego ciśnienia układu klimatyzacji natomiast wysokie ciśnienie układu łączymy z zaworem syfonu butli czynnika chłodniczego, drugi zawór butli czynnika chłodniczego łączymy z portem ssącym urządzenia odzysku czynnika. Podłączenie takie zwiększa wydajność przetaczania czynnika chłodniczego, ponieważ gaz jest jednocześnie wtłaczany do butli oraz jest w niej wytwarzane podciśnienie, co powoduje zasysanie czynnika chłodniczego do butli.

Stacje odzysku czynnika chłodniczego sprzedawane są przez importera, firmę Master Mot. Urządzenia do odzysku czynnika chłodniczego sprzedawane są zarówno indywidualnie, jak i w chłodniczych zestawach mobilnych do obsługi klimatyzacji. Zestawy chłodnicze konfigurowane są indywidualnie do potrzeb serwisanta. Klient kupując w naszej firmie zestaw chłodniczy do napełniania klimatyzacji otrzymuje szkolenie oraz opracowaną przez firmę Master Mot instrukcję obsługi do każdego wybranego zestawu mobilnego.

Urządzenie do odzysku czynnika 1234YF Urządzenie do odzysku czynnika 1234YF
Producent: Master Mot
Cena:

3 900,00 zł

Cena netto: 3 170,73 zł

szt.
zobacz więcej
Urządzenie do odzysku czynnika "S" Urządzenie do odzysku czynnika "S"
Producent: Master Mot
Cena:

3 600,00 zł

Cena netto: 2 926,83 zł

szt.
zobacz więcej
Urządzenie do odzysku czynnika Urządzenie do odzysku czynnika
Producent: Master Mot
Cena:

3 400,00 zł

Cena netto: 2 764,23 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl