Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Darmowa dostawa za 0 zł

przesyłki za 0 zł

Warto przeczytać

warto przeczytac

Materiały do pobrania

Materiały do pobrania

 

zagniatanie

Zakuwanie przewodów klimatyzacji

Jedną z najczęstszych usterek w samochodowych układach klimatyzacji jest uszkodzenie elastycznych przewodów klimatyzacji, węży czynnika chłodniczego. Najczęściej węże klimatyzacji ulegają rozwarstwieniu, przetarciu, pęknięciu lub rozszczelnieniu na łączeniu z końcówką.

Naprawę takiej usterki można przeprowadzić w stosunkowo prosty sposób poprzez wymianę węża zarabiając złączki na końcach przewodu. Do tego celu będzie niezbędna zagniatarka do przewodów klimatyzacji, czyli prasa do węży klimatyzacji oraz odpowiednie węże i końcówki klimatyzacji.

Metoda ta zakuwania przewodów klimatyzacji jest bardzo praktyczna, ponieważ można ją wykonać na pojeździe. Często zdarza się, że przewody klimatyzacji są poprowadzone w sposób uniemożliwiający ich demontaż, lub do demontażu przewodu klimatyzacji konieczne jest zdemontowanie wielu elementów np. silnika. Używając prasy do zaciskania przewodów oferowanej przez firmę Master Mot, można zarobić przewód klimatyzacji na pojeździe oszczędzając czas.

Kolejną zaletą naprawy węży klimatyzacji przez zaciskanie końcówek klimatyzacji jest naprawa aluminiowych przewodów klimatyzacji. Przewody klimatyzacji najczęściej prowadzone są pod pojazdem oraz w miejscach narażonych na działanie niekorzystnych warunków powodujących utlenianie się aluminium i w konsekwencji rozszczelnienia się przewodów klimatyzacji. Naprawa takiego przewodu poprzez spawanie jest nie skuteczna ponieważ w krótkim czasie pojawia się wiele nieszczelności. W takim przypadku najlepszą metodą jest wyeliminowanie całego odcinka, aluminiowego przewodu klimatyzacji zastępując go gumowym wężem do klimatyzacji. Wykonujemy to przyspawując do końcówek oryginalnego przewodu klimatyzacji złączek zaciskowych i zaciskamy nowy przewód klimatyzacji.

W stałej sprzedaży posiadamy wszystkie potrzebne narzędzia i części zamienne do dorabiania przewodów auto klimatyzacji, takie jak hydrauliczna prasa do przewodów klimatyzacji, tzw. zagniatarka przewodów klimatyzacji lub zaciskarka do węży klimatyzacji, węże elastyczne do klimatyzacji czyli przewody klimatyzacji na czynnik R-134a cienkościenne i grubościenne, końcówki, złączki do klimatyzacji samochodowychobcinaki, nożyce do węży auto klimatyzacji pozwalające na precyzyjne obcinanie przewodów klimatyzacji. Praktycznym elementem są złączki dwustronne pozwalające na połączenie przewodu klimatyzacji np. pękniętego czy przetartego.

Kupując narzędzia do auto klimatyzacji w firmie Master Mot możesz liczyć na szkolenie produktowe, doradztwo w zakresie obsługi urządzeń, usterek oraz konfiguracji potrzebnych narzędzi do klimatyzacji samochodowych indywidualnie pod klienta.

Zaciskanie przewodów klimatyzacji

Zagniatarka hydrauliczna do przewodów auto klimatyzacji Zagniatarka hydrauliczna do przewodów auto klimatyzacji
Producent: Hydra Crimp
Cena: 1 262,79 zł (netto: 1 026,66 zł )
szt.
zobacz więcej
Wąż, przewód gumowy do klimatyzacji grubościenny 16mm / 5m Wąż, przewód gumowy do klimatyzacji grubościenny 16mm / 5m
Producent: Yuki
Cena: 178,08 zł (netto: 144,78 zł )
kpl.
zobacz więcej
Wąż, przewód gumowy klimatyzacji cienkościenny 13mm / 5m Wąż, przewód gumowy klimatyzacji cienkościenny 13mm / 5m
Producent: Goodyear
Cena: 164,70 zł (netto: 133,90 zł )
kpl.
zobacz więcej
Wąż, przewód gumowy klimatyzacji cienkościenny 15mm / 5m Wąż, przewód gumowy klimatyzacji cienkościenny 15mm / 5m
Producent: Goodyear
Cena: 170,42 zł (netto: 138,55 zł )
kpl.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl