Olej PAG 100 Heavy Duty z barwnikiem UV do klimatyzacji Supercool

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 100,00 zł 100.00
Cena netto: 81,30 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Supercool
Kod produktu: 004678

Opis

Syntetyczny olej PAG 100 Heavy Duty z barwnikiem UV do auto klimatyzacji mieszalny z czynnikiem R134a, przeznaczony do samochodów oraz maszyn pracujących w bardzo ciężkich warunkach. Olej PAG 100 Heay Duty jest już wymieszany z barwnikiem UV, przez co nie jest wymagana dodatkowa aplikacja kontrastu do układu klimatyzacji.

zalety oleju PAG 100 Heavy Duty z barwnikiem UV do klimatyzacji

- olej najwyższej jakości
- olej PAG 100 Heavy Duty z barwnikiem UV zawiera inhibitory korozji, odżywki do o-ringów oraz środki przeciw zacieraniu dla lepszego smarowania i ochrony kompresora
- dodatkowo olej ten dzięki swoim właściwościom przedłuży życie kompresora klimatyzacji
- kupując olej PAG 100 z barwnikiem UV Heavy Duty firmy Supercool masz gwarancję, że jest to produkt najwyższej światowej jakości - lidera pośród producentów chemii do auto klimatyzacji
- używając markowej chemii masz pewność, że olej jest w pełni mieszalny z czynnikiem R134a. Jest to bardzo istotna właściwość oleju chłodniczego, która umożliwia jego obieg w całym układzie i powrót z czynnikiem chłodniczym do sprężarki, smarując ją i zapobiegając zatarciu

olej PAG 100 Heavy Duty z barwnikiem UV 1l

właściwości oleju PAG 100 z barwnikiem UV Heavy Duty do klimatyzacji

- olej syntetyczny mieszalny z czynnikiem chłodniczym R134a
- kompatybilny z olejami Estrowymi
- mieszalny zarówno z olejami z barwnikiem jak i nie barwionymi
- olej PAG 100 Heavy Duty z barwnikiem UV do bazowego zalania oraz ze względu na dobrą mieszalność do dopełnień układów

Olej PAG 100 z barwnikiem UV Heavy Duty wprowadza się do układu poprzez napełnienie stacją klimatyzacji, dozownikiem oleju lub specjalnymi strzykawkami wyposażonymi w wąż serwisowy z adapterem. Olej PAG 100 Heavy Duty z barwnikiem UV pozwalającym na szybką lokalizację potencjalnych nieszczelności układu przy pomocy lampy UV.

zastosowanie oleju PAG 100 Heavy Duty z barwnikiem UV do klimatyzacji

Olej PAG 100 z barwnikiem UV Heavy Duty do klimatyzacji stosowany jest do takich maszyn jak koparki, ładowarki, maszyny rolnicze, ciężarówki, itd. Są to maszyny, które pracują w ciężkich warunkach, dlatego z myślą o nich powstał specjalny olej Heavy Duty.

ważne informacje dotyczące oleju PAG 100 Heavy Duty z barwnikiem UV do klimatyzacji

Użycie oleju o składzie, właściwościach oraz gęstości nie odpowiednich dla danego kompresora klimatyzacji spowoduje uszkodzenie lub zatarcie sprężarki. Kompresor zacierając się produkuje dużą ilość zanieczyszczeń i opiłków, co wymusza przed jego wymianą dokładne wyczyszczenie układu specjalistycznym urządzeniem płuczącym. W takim przypadku cały koszt sprężarki, części zamiennych, robocizny oraz strata czasu (ok 1 dzień) w sezonie to ogromne koszty, których lepiej uniknąć podejmując odpowiednią decyzję o doborze oleju.

W sprężarkach do urządzeń klimatyzacyjnych napełnionych czynnikiem R134a stosuje się oleje syntetyczne poliglikolowe (typu PAG). Na rynku dostępne są również oleje syntetyczne estrowe (typu POE). Oleje sprężarkowe maja silne właściwości higroskopijne i łatwo wchłaniają wilgoć, która ma bardzo zły wpływ na prace i niezawodność układu. Kontakt oleju z powietrzem trzeba ograniczać do niezbędnego minimum.

pojemność: 946 ml

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl