Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Darmowa dostawa za 0 zł

przesyłki za 0 zł

Warto przeczytać

warto przeczytac

Materiały do pobrania

Materiały do pobrania

 
Regeneracja kompresorów

 

 

Koszt naprawy kompresora możemy przedstawić po diagnozie. Na ostateczną kwotę składają się użyte części oraz czas serwisanta jaki będzie musiał poświęcić na regenerację. Więcej informacji bezpośrednio w serwisie  >>kontakt serwis<<

Firma Master Mot od wielu lat zajmuje się regeneracją kompresorów klimatyzacji samochodowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, warunkami regeneracji i podstawowymi informacjami.

Procedura zostawienia / wysłania kompresora na regeneracje

- należy zadzwonić serwis, aby dowiedzieć się w jakim terminie są w stanie podjąć się diagnozy kompresora
- kompresor należy wysłać na serwis z danymi kontaktowymi i informacją, że jest to kompresor wysłany na diagnozę lub dostarczyć go osobiście
- na serwisie kompresor jest diagnozowany oraz jest przygotowana wycena jego regeneracji
- klient jest informowany o kosztach naprawy
- kompresor zregenerowany jest odsyłany do klienta za pobraniem we wcześniej ustalonej cenie za regenerację łącznie z kosztami przesyłki lub odbierany osobiście
- jeśli klient nie zdecyduje się na regenerację i procedura kończy się na diagnozie kompresor jest odsyłany do klienta wraz z kosztami diagnozy 100 zł brutto i kosztami za przesyłkę kurierską za pobraniem 19,10 zł brutto lub odbierany osobiście.

Przyczyna uszkodzeń kompresora

Najczęstszą przyczyną uszkodzenia kompresora jest jego rozszczelnienie, uszkodzenie sprzęgła lub łożyska na kole pasowym. Również częstymi usterkami są: uszkodzenie zaworu sterującego, płyt zaworowych, łożysk wewnętrznych sprężarki, uszkodzenia mechaniczne itp.

Sprężarka klimatyzacji została tak zaprojektowana, aby można ją było poddawać procesowi napraw powyższych usterek.

Coraz częściej w kompresorach klimatyzacji sterowanych zaworem ulega zużyciu układ tłokowo-korbowy, na skutek czego zostaje zanieczyszczony cały układ klimatyzacji. Występują kompresory klimatyzacji o konstrukcji pozwalającej na wymianę całego bloku tłoków oraz cylindrów. Jednak większość sprężarek, która nie posiada wymiennego wkładu korpusu niestety nie nadaje się do naprawy ze względu na brak w specyfikacji części zamiennych.

Kompresor klimatyzacji poddany regeneracji nie odbiega jakością i żywotnością od nowych kompresorów. Ze względu na wykorzystanie części oryginalnych, jak i zamienników jego cena nie przekracza 50% wartości nowej oryginalnej sprężarki.

Uwagi dotyczące wymiany zatartego kompresora klimatyzacji

W przypadku zatarcia kompresora należy bezwzględnie wypłukać kilkukrotnie układ wg odpowiednich procedur urządzeniem z pompą ciśnienia płynu płuczącego oraz wymienić skraplacz, osuszacz a także dyszę dławiącą. Płukanie układu stacją klimatyzacji nie jest metodą czyszczenia układu z elementów stałych i nie służy do tego celu i należy użyć wyłącznie maszyny płuczącej oraz płynu przeznaczonego do tego celu.

regeneracja kompresoraregeneracja kompresora Proces regeneracji sprężarki klimatyzacji samochodowej

- Demontaż napędu sprężarki
- Mycie sprężarki
- Demontaż sprężarki na poszczególne części składowe
- Weryfikacja usterki
- Sprawdzenie sprawności i przydatności poszczególnych elementów
- Wymiana zużytych elementów eksploatacyjnych: łożysk, tarcz sprzęgłowych, uszczelnień, zaworów, kół pasowych
- Piaskowanie elementów
- Montaż sprężarki
- Próba szczelności sprężarki
- Procedury testowe kontroli jakości

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem nie tylko na nowe i regenerowane sprężarki, ale również na części do sprężarek, nasza firma zajmuje się także importem podzespołów bezpośrednio od producentów. Dzięki temu podczas procesu regeneracji nie czekamy na części zamienne, co skraca czas wykonania usługi.

W ofercie posiadamy części do kompresorów klimatyzacji

Łożyska, kompletne koła, zawory, uszczelnienia, sprzęgła, cewki (elektromagnesy).

Wysyłka kompresora do serwisu

Przed wysyłką kompresora klimatyzacji należy zadzwoń na serwis i ustalić zakres prac związanych z regeneracją oraz czas realizacji diagnozy. Do sprężarki klimatyzacji należy dołączyć dane kontaktowe i informacje, że kompresor klimatyzacji został wysłany na regeneracje. Sprężarkę klimatyzacji należy spakować w taki sposób, aby podczas transportu nie uległa zniszczeniu, nie odpowiadamy za ewentualne uszkodzenia powstałe w czasie transportu
W przypadku wysłania urządzenia bez danych kontaktowych, firma nie podejmuje się regeneracji.

Warunki regeneracji

- Kompresor klimatyzacji nie może być zblokowany
- Kompresor klimatyzacji nie może być rozmontowany (również częściowo)
- Aby zapobiec wewnętrznej korozji sprężarki przyłącza muszą zostać zabezpieczone natychmiast po wymontowaniu kompresora z pojazdu.

regeneracja kompresoraregeneracja kompresora

Warunki gwarancji


- Okres gwarancji na regenerowane kompresory wynosi 6 miesięcy od daty wystawienia faktury / paragonu
- Warunkiem uwzględnienia gwarancji, w uzasadnionych przypadkach, konieczne może być przedstawienie potwierdzenia wykonania płukania całego układu klimatyzacji, a także wymiany osuszacza

Gwarancja traci ważność kiedy

- montaż i naprawy są przeprowadzane przez osoby bez odpowiednich kwalifikacji
- uszkodzenia są wynikiem zastosowania nieprawidłowych części lub narzędzi
- nie są w pełni i właściwie przestrzegane zasady instalacji kompresorów
- kompresor był rozkręcany (również częściowo)
- w trakcie montażu nie zostały przeprowadzone wszystkie obowiązujące procedury, tj. prawidłowe czyszczenie układu oraz wymiana wymaganych części układu klimatyzacji.

Ile kosztuje naprawa kompresora klimatyzacji?

Koszt naprawy sprężarki klimatyzacji jest uzależniony od usterki oraz części zużytych do naprawy. Minimalna kwota to koszt diagnozy w przypadku gdy klient nie zdecyduje się na naprawę. Gdy koszt naprawy jest zbyt duży dla klienta, proponujemy kompresory klimatyzacji nowe lub regenerowane w atrakcyjnych cenach.

Czy warto kupić używaną sprężarkę do klimatyzacji?

Oferowane kompresory do klimatyzacji pochodzą najczęściej ze szrotu, gdzie nie są zabezpieczone przed wilgocią. Wnętrze układu klimatyzacji jest ogromnie wrażliwe na wilgoć w układzie i powoduje zniszczenie układu tłokowego sprężarki oraz wewnętrznych jej elementów takich jak łożyska, płyty zaworowe czy gładzie cylindrów. Drugą grupą oferowanych kompresorów klimatyzacji są te zużyte zamienione na nowe.

Czy warto naprawiać sprężarkę klimatyzacji?

W zależności od wyniku diagnozy. Jeśli koszty wymienianych elementów oraz robocizny są konkurencyjne z kosztem nowego kompresora.

Czy da się naprawić kompresor klimatyzacji?

Jeśli usterka nie dotyczy nie wymiennego wkładu układu tłokowo-korbowego czyli tłoków i cylindrów sprężarki jest możliwa jej naprawa.

Jak długo trwa naprawa sprężarki klimatyzacji?

Czas naprawy kompresora do klimatyzacji to kilka godzin, lecz w sezonie letnim należy uwzględnić kolejkę i wydłużony czas. Należy skontaktować się z serwisem firmy Master Mot.

regeneracja kompresorow

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl