Opcje przeglądania
Zadzwoń, napisz do nas

szybki kontakt

Darmowa dostawa za 0 zł

przesyłki za 0 zł

Warto przeczytać

warto przeczytac

Materiały do pobrania

Materiały do pobrania

 

pompy próżniowe

Pompy próżniowe klimatyzacji

Pompy próżniowe są podstawowym urządzeniem wykorzystywanym do obsługi urządzeń chłodniczych oraz klimatyzacji. Zadaniem pompy próżniowej jest wytworzenie w układzie klimatyzacji podciśnienia przed napełnieniem układu czynnikiem chłodniczym. Próżnia w układzie klimatyzacji pełni dwie funkcje, wymusza napełnienie układu chłodniczego czynnikiem oraz osusza układ. Powodując wrzenie w temperaturze pokojowej wydala wilgoć z układu.

Pompy próżniowe ze względu na głębokość próżni dzielą się na pompy próżniowe jednostopniowe oraz pompy próżniowe dwustopniowe. Z założenia i charakterystyki pracy układów chłodniczych, pomp próżniowych jednostopniowych używamy do małych układów klimatyzacji, np. klimatyzacji w samochodów osobowych. Natomiast pompy próżniowe dwustopniowe używane są do układów chłodniczych pracujących na odparowaniu minusowym gdzie nie dopuszczalna jest jakakolwiek wilgoć w układzie. Najmniejsze drobinki wilgoci w takim układzie marznąc blokują przepływ czynnika chłodniczego przez zawór rozprężny, co powoduje zator układu chłodniczego i spadek wydajności.

Pompy próżniowe występują również w rozbudowanej wersji z wakuometrem, czyli zegarem pokazującym stopień wykonanej próżni oraz elektrozaworem zabezpieczającym utratę próżni w przypadku wyłączenia napięcia. Jest to bardzo istotne przy wykonywania próżni w dużych układach, gdzie czas próżni jest długi.

Przy wyborze pompy próżniowej należy również zwrócić uwagę na wydajność pompy, która jest podawana w litrach na minutę i należy ją dopasować do wielkości obsługiwanych układów chłodniczych.

Firma Master Mot jest importerem oraz dystrybutorem szerokiej gamy pomp próżniowych. W naszej ofercie znajdują się pompy próżniowe sprzedawane do zestawów chłodniczych a także jako część zamienna urządzeń, np. do stacji klimatyzacji samochodowych. Kupując w firmie Master Mot pompę próżniową możesz przy naszej pomocy skompletować cały układ do napełniania klimatyzacji lub rozbudowany zestaw mobilny do odzysku czynnika chłodniczego i napełniania układów chłodniczych. 

Pompa próżniowa VP290 Pompa próżniowa VP290
Producent: Master Mot
Cena:

1 390,00 zł

Cena netto: 1 130,08 zł

Pompa próżniowa VP270 Pompa próżniowa VP270
Producent: Master Mot
Cena:

1 135,00 zł

Cena netto: 922,76 zł

Pompa próżniowa VP250 Pompa próżniowa VP250
Producent: Master Mot
Cena:

907,00 zł

Cena netto: 737,40 zł

Pompa próżniowa VP230 Pompa próżniowa VP230
Producent: Master Mot
Cena:

715,00 zł

Cena netto: 581,30 zł

szt.
zobacz więcej
Pompa próżniowa VP115 Pompa próżniowa VP115
Producent: Master Mot
Cena:

399,00 zł

Cena netto: 324,39 zł

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl